AKP’li Güney’den Hürriyet’e ağır sözler!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ağır sözlerle eleştiren AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, “Sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğunuz makam laf değil, iş üretme makamıdır. Tabi Başkan Hanımın aklı hizmette değil, onun gündemi başka, seçim öncesi taktığı gülen kadın maskesini çabuk çıkardı” dedi.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, ilçe binasında kent ve ülke gündemine dair basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ve ilçe yöneticileri de katıldı. Açıklamada konuşan Başkan Güney, “Malumunuz ki, çok dar bir takvimde İlçe Başkanlığı görevini üstlendim. Bilindiği gibi 31 Mart’ta milletimiz İzmit’te bize meclis çoğunluğunu da vererek, çok güçlü bir muhalefet görev ve sorumluluğunu tevdi etti. Milletimizin takdiri her zaman başımızın tacıdır. 5 yıllık sürecin ardından yeniden halkımızın gönlünü kazanmayı başaracağız” dedi.

FATMA HANIM MAKAMA HAZIR DEĞİL”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştiren Güney, “Biz olgunluk gösterelim istedik, bekleyelim başkan ekibini kursun, kendisini ve Belediye’yi önümüzdeki beş yıllık sürece hazırlasın ve İzmit hizmetten mahrum kalmasın. Bu sebeple ne Meclis Üyelerimiz ne de teşkilatlar olarak bizler elimizden geldiğince ılımlı ve yapıcı muhalefet yapmaya özen gösterdik. Ancak geçen yaklaşık iki aylık süreçte görünen o ki, Fatma Hanım seçildiği makama henüz hazır olamadığı gibi işleri de toparlamakta zorlanıyor” diye konuştu.

ORTADA USULSÜZLÜK BELGESİ YOK”

Güney, “Seçim biter bitmez bizler mahalle mahalle gezip, muhtarlarımızla bir araya gelip, talep ve beklentilerini öğrenmeye çalışırken; Sayın Hürriyet, yememiş-içmemiş, adı yolsuzluklarla anılan Şişli Belediyesi’nden bir ekip getirip, usulsüz bir şekilde geçmiş dönem evraklarında usulsüzlükler aramaya koyulmuştur. Ortada hala bir somut belge, bilgi olmadığı gibi yalnızca çamur at, izi kalsın mantığı ile iftiralar ve karalamalar ortaya savrulmuştur” diye konuştu.

FATMA HANIMI UYARIYORUZ”

Güney, “İzmit’te seçim sonrası neredeyse iki ayı geride bırakıyoruz. Sayın Hürriyet, ne çalışma ekibini oluşturmuş, ne de mevcut kadroyu harekete geçirebilmiştir. Bütün yetkileri Sayın Hürriyet kendinde toplamış, her şey olduğu gibi durağan hale gelmiştir. Fatma Hanım’ı buradan uyarıyoruz, sizler pek alışık değilsiniz ama bulunduğunuz makam laf değil, iş üretme makamıdır, elinizde geçmiş dönemlere ait yapılan usulsüzlükler adına bir belgeniz varsa buyurun kamuoyunun bilgisine sunun ve gereğini yapın, aksi halde boş laflarla iftiralar atarak menfi algı oluşturma çabasından vazgeçin” dedi.

İLK İCRAATTA SINIFTA KALDI”

Şişliden getirdiğiniz denetleme ekibine gelince Şişli Belediyesinin yolsuzluklarla ayyuka çıkmış hali ortadayken bu ekip yolsuzluk tespitinden ziyade size ancak yolsuzluk nasıl yapılır dersi verir diyen Güney, “Biz kimsenin boğazını sıkmıyor, açık kovalamıyoruz. Hatta söylediğimiz gibi partililerimize yönelik suçlamalarına rağmen yapıcı olmaya, henüz yeni bir belediye başkanı olduğu için anlayışlı davranmaya çalışıyoruz. Ama Fatma Hanım her fırsatta saldırgan üslubunu takınmayı, iftiralarla dolu beyanatlarıyla daha ilk icraatlarında dahi sınıfta kalmayı tercih etmektedir” dedi.

GÜLEN KADIN MASKESİNİ ÇABUK ÇIKARDI”

Güney, “Nevzat Doğan Başkanımızın seçimlerden önce planladığı ve alt yapı çalışmaları biten köy yollarının yapılmasını içeren ihale yapılmasına rağmen, hemen seçimlerden sonra ihale Fatma Hanım tarafından iptal edildi. CHP çöp, çukur ve çamur demektir dediğimiz zaman bize kızıyorlar, işte manzara ortada. İzmit Belediyesinin tez zamanda bu ihaleyi tekrar etmesini ve köy yollarını imar etmesini bekliyoruz. Tabi Başkan Hanımın aklı hizmette değil, onun gündemi başka, seçim öncesi taktığı gülen kadın maskesini çabuk çıkardı” dedi.

BAŞKANIN MAKAMI BELSA PLAZADIR”

Sayın Hürriyet seçildikten sonra parti rozetini çıkarıp, herkesin başkanı olacağını söylemişti diyen Güney, “Bu sözlerin inandırıcı olması için etrafa gülücük ve kalpler dağıtmak maalesef yeterli olmuyor. CHP İl Binasında İzmit’le ilgili basın toplantıları düzenleyerek, belediyede elde edilen bilgilerle burada İl Başkanına, meclis üyelerine şov yaptırmak, “Herkesin Belediye Başkanı” iddiasıyla bağdaşmamaktadır. Varsa bir usulsüzlük, yolsuzluk, kanunsuzluk, söylediğimiz gibi mahkeme oradadır. Basın açıklaması yapılacaksa da, Belediye Başkanının makamı Belsa Plazadır”dedi. Selin BECER

20 Mayıs 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

44

Yusuf - Hey gidi heey , ülke kimlerin eline kaldı. Siz ilkönce vakıflara , cemaatlere aktarılan paraların ve bedavadan maaş alanların hesabını verin.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 10:51
43

Seyfullah Kaya - Hadi be...sizi Hapur sevicileri.,T.C. düşmanları.Pırıl pırıl değerli bir başkana söz söylemeye ne hakkınız var. Siz gidin Milliyetçiliği ayaklarımızın altına aldık deyin utanmadan...Türkiye ekonomisini çökerttiniz, ülkeye Suriyelileri ortak ettiniz.Allah versin cezanızı.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 04:28
40

Yüreğiniz Yiyorsa - helal başkan helal.yüzsüz hepsi ayarsız korsan terörist.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 23:17
39

Ali - 10 yıldır yapılmayan izmitin yollarını 1 ayda yapsın istiyorsun :)

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 20:12
38

kozluk 41 - sayın kardeşim fatma hanımı agzına alırken abtest alacaksın öyle konuşacaksın sonra siz artık kime sataşacagınız şaşırmışsınız bırakın bu su kabadayılıgını izmit kücük yer anladın sen onu

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 19:17
37

Paşalı - Sen bir de izmit belediyesi işçilerine sor hepsi memnun allah razı olsun diyor 5 sene sonra büyük şehir başkanı allahın izniyle hürriyet başkan

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 15:41
34

İzmit - Ya birde utanmadan açıklama yapıyorsunuz , sizin neyinize konuşmak , istifa et ilçe başkanı istifa ... kaybettin

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 13:40
33

İzmi̇tli̇i̇i̇ - Siz Fatma Başkanı karalamaktn vazgeçip niçin kaybettiğiniz hakkında bir araştırma yapın.Talan ettiğiniz yerleri , bok kokan sokaklarda yığılan çöpleri ama bunların karlışılığında başta Karaosmanoğlu ve oğullarının neler gaspettiğini araştır.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 13:15
32

güzel günler - ey akp li başkan 17 yıldır yapamadıklarınızı 17 gündemi istersiniz. 17 yıl talan ettini

z yandaşlarınıza ihaleler verdiniz bekle gör bak nerelere sular akmış.. akp liler 17 yılda bizler izmit vr izmitlilere şunları yaptık deyin bir hele.neleri sattınız nerelere ne hizmet götürdünüz.izmit perişan izmitli gençler işsiz.sen ne konuşuyorsun.fatma hanım bu düzeni değiştirmeye geldi .fatma hanım ile iamitli gençler iş izmit ise gülmeye başlayacak..sabret gör bakalım belediyecilik nasıl olurmuş.

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 11:28
30

Haluk Gülerce - İzmit'te Ak Parti dışında bir partiye oy vermeme sebebimdir bu adam. Kendisi ve İsu ile anlaşmalı Güney Hukuk Bürosu sahibi olması sebebi ile İzmit'te Fatma Hanım, Büyükşehir'de Tahir Bey dedim. İlk kez Ak Parti dışında oy kullandım, sayesinde.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 09:41
29

Naci Baldan - Kendin üret, saldıracaksan, hakaret edeceksen de kendi ürettiklerinle yap bunu Ali Efendi... Chp çöp, çukurmuş. Az akıl sahibi olan adam, kaldırımları işgal edilmiş bir ilçenin ilçe başkanı ve üstelik İsu avukatı iken bu söylemde bulunmaz.

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 09:37
28

Kemal Hatırlı - Zoruna mı gitti gülüm? Siz pek çalıştınız 15 senede, İzmit kendinden geçti sayenizde laleciler sizi...

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 09:34
27

Musa Çağıran - Avukat Ali Güney'in aklı iştedir. İsu'nun avukatlığını yapan, sayesinde İzmit ve Kocaeli genelinde bir çok insanın Ak Parti'ye oy vermemesine sebep olan Güney Hukuk Bürosu sahibidir kendisi. İlişkiler öylesine iş yapmaya müsait ki; kendileri pek çalışırlar. Halkın evine, maaşına, arabasına icra gönderdikten sonra mesajla "bak icrayı koydum" bilgilendirmesi yapan adamlar çalıştırır yanında mesela. Maaşına gönderdiği icranın ardından işverenine "ohoooo, üzerindeki icraları biliypor musunuz siz?" diyebilen adamlar çalıştırır. Sonra bu insanlar Ak Parti'ye oy vermeyince İzmit Belediyesi sayelerinde kaybedilir, suçlu Fatma Hanım olur. Ne ala memleket be!

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 09:33
26

Mustafa - İzmit için AKP ne yapmış bunca zamanda şimdi çıkmış 1 aylık başkana laf sokuyorsunuz hizmet için neyaptın bir sokaga su gideri yapmadınız 2 arabam pert oldu ben AKP li olmam adaletsiz olmamı gerektirmiyor

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 05:50
25

Bartez - Cuma günü aynı zamanda mübarek kandil günüydü. Namaz çıkışı kahvehanede girip herkesle tokalaşıp hal hatır sordu başkan seçildikten sonra. Helal olsun kadına.

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 00:23
24

Adalet - Mehmet Özhaseki den torpilli ilçe başkanı konuşmuş muş...pehhh.Asıl senin görevden alınman lazımdı.Dürüst ve çalışkan olan il başkanı gidiyor ama seçimi kaybeden ilçe başkanı koltuğunu koruyor.Torpili sayesinde.Nerede adalet?

Yanıtla . 21Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 00:18
23

Mustafa - Hakikaten bu akp nin zırva saçma kokuşmuş özünden sapmış haline acıyorum, size oy moy yok..

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 22:20
22

Babacan - Ağzı olan konuşuyor madem bu kadar şey biliyorsun başkanlığa aday olsaydın Başkan hanıma laf söylemek senin haddin değil sen maataplarınla uraş

Yanıtla . 20Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 22:06
21

Sade vatandaş - Köylere gitme, yağmur yağdığı zaman Yenişehir'e gelde(tabi yüzme biliyorsan) savunduğun Nevzat başkanın göletlerini gör...

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:51
20

Ersoy Kandemir - Sen dün nerdeydin 19 Mayıs’ta onu söylesene halka bir!

Yanıtla . 19Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 20:12
19

Tunasayın - SANA VAR YA tek kelime yeter HOŞŞŞŞTTTTTTTT

Yanıtla . 47Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 18:13
18

Ospi - Herkes işine baksın sen oturduğun koltuğunu sağlamlaştrmak için bişeyler konuşuyosun da boşş konuşuyosun.

Sizin pislikleriniz daha çok su kaldırır Bizim önümüzde uzunca bir süre var sen bi köşede otur seyret yapılacak işleri

Yanıtla . 36Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 18:12
17

Izmitli - Iyi oluyor her yer çöpten gecilmesin. Bunları başa getirene haktır. Devlet düşmanı bu CHP . Siz hala savunun

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 17:03
31

Haluk Gülerce - @Izmitli 17 nolu yoruma cevabı: Hacı dayı, Chp devlet düşmanıdır. Apo'ya sayın diyen, şehide kelle diyen, Oslo'da Pkk ile gizli görüşen, Şivan Perwer, Barzani, Apo ile megri söyleyen de Chp'lidir değil mi? Allah kahretsin cehaleti be...

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 09:44
16

Ayhan - valla ne yalan söylim tepecik mahallesi acısu sokakta bır esnaf olarak.önceden cöpcuden sokak geçlmezdi.her sabah geldiğmizde surpurulmus olurdu.ama şimdi ortalıkta ne zabıta ne çopcu var.ozaman biz supureceksek.neden izmit belediyesi,ne .cevre temizlik parası veriyoruz...fatma hanım bir kere olsun ne seiçmnden once nede sonrasında bir kere olsun seni gormedik.yolda gorsek tanımayacagız.sadece gulen yuz ve kalp ısareti yaparsanız ozaman tanırız

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 16:50
15

Berat - Ya yanınızdakiler belediyedeki arpalarını kaybetme telaşına düşmüş. Sizi konuşturuyorlar. Sonra utanacaksınız bu söylediklerinize Ali bey.

Yanıtla . 23Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 16:50
14

Erdem - sen bu görevi yapama,izmiti kaybet,ondan sonrada yok öyle oldu yok böyle oldu..hadi ordan hadi..bir yerden A4 kağıdı bul şerefinle istifa et,yoksa reis size yol verecek.!

Yanıtla . 26Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 16:10
13

İzmit İzmit - İlçe başkanı nevzat doğan 2009 yılında seçildiğinde hiç bir evrağı imzalamadı 6 ay işler aksadı kendi ekibini kurana kadar kimseye güvenmedi ozaman neredeydiniz acaba diye soruyorum chp olunca karşınızdaki aslan kesiliyorsunuz ayıp tabiyki herkes ekibini kurana kişilere iltimam edene kadar biraz temkinli davranacak korkmayın okadar yolsuzluklar çıkacak diye

Yanıtla . 48Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 15:07
12

Seli̇m - 17 seneden beri siz ne yaptınız hala o surat ile konuşmaya utanmada kalmadı yazık ya hala ezik ezik konuşuyorsun istifa neyine yetmiyor hala o koltukta oturuyorsun.sus ta adam sansınlar koçum benim

Yanıtla . 46Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 15:01
11

Selçuk - ŞEÇİM kaybetmiş bir ilçe başkanı hala istifa etmemiş ŞEÇİMLE gelmiş başkana laf atıyor her kes kendi işine baksın

Yanıtla . 43Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 14:57
10

Şahin - Ben çarşı esnafı olarak sizin çıkar ilişkilerinizi görmekten utanıyorum,siz boş laf söz söylemekte ısrar ediyorsunuz. Dışarıya bir çıkıp esnafın derdini dinlemek yok. Sanki bir artı değer yaratmış ve kente çağ atlatmışsınız da bizim haberimiz yokmuş. 17 yılda bu kentin ne kadar bütçesini harcadınız? Karşılığı Nerede?

Yanıtla . 42Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 14:41
08

Suadiye - Seçimi kaybetmiş 12 ilçe başkanınız istifa etsin

Yanıtla . 22Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 14:07
07

Suadiye - Diktatör fatma başkan yardımcısı atıyor fakat yetki yok maaşta verme

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 14:06
06

Derinceli - Bu korkunuz neden?Eğer çalmadıysanız kimse size birşey demez.Yarası olan gocunur.

Yanıtla . 40Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 13:52
05

Dogan - hayırdır alı guney ben senın de ne oldugunu bılıyorum yemınlı avukat bey ınsanlara yalancı sahıtlıkten tutun da bugun oldugun konuma gelmek ıcın yaptıkların kusura bakma da avukatsınız dıyede dokunulmazlıgınız yok o yuzden bırbırlerınıze camur atmayı bırakında ınsanlara hızmet edın sızde cok temız degılsınız yanı

Yanıtla . 45Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 13:29
09

Ersoy - @Dogan 05 nolu yoruma cevabı: Ali Güney bey de çamur atma bırakılsın, hizmete başlansın diyor. Çamur atmaya çalışan Fatma hanım.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 14:31
04

izmitli - Ya laf olsun diye konuşuyor badem bıyıklı. Sen başkan hanıma laf atacağına nerede hata yaptık ta izmit'i kaybettik diye onu düşün

Yanıtla . 38Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 13:19
03

İzmitli41 - On Numara konusmus helal baskannnn tam yerinde konustun

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 13:14
02

Kemal - atanmış insanlar seçilmiş insanlara çamur atıyor yazık.

Yanıtla . 37Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 13:11
01

Vatandaş - Kocaelide akp her ilçeyi kazandı. İzmit ilçesini kaybetti. Sayın ilçe başkanı Ali Güney neden istifa etmiyorsun. Başarızlığını, Halkın gücünü arkasına alıp kazanan İZMİT BELEDİYE BAŞKANI Sayın Fatma Hürriyet KAPLAN ' a ( tirübünlere) oynayarakmı unutturmaya calışıyon. İSTİFA ET sayın GÜNEY istifa et.

Yanıtla . 58Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 12:59

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?