İmamoğlu israfları açıklayacaktı ki... Ahmet Hakan programı erken bitirdi!

Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Hakan’a program sırasında ve sonrasında vatandaşlar tarafından sosyal medya üzerinden tepki yağdı. Başlangıçta programın 3 bölümden oluşacağını belirten Hakan daha sonra programı yaklaşık 30 dakika erken bitirdi. Ahmet Hakan, programın içerisinde de İmamoğlu’nun sözünü sık sık kesti.

+5
Video için play'e tıklayın

Ekrem İmamoğlu, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katıldı. Hakan’a program sırasında ve sonrasında vatandaşlar tarafından sosyal medya üzerinden tepki yağdı. Başlangıçta programın 3 bölümden oluşacağını belirten Hakan daha sonra programı yaklaşık 30 dakika erken bitirdi. Ahmet Hakan, programın içerisinde de İmamoğlu’nun sözünü sık sık kesti. Yaşanan bu olay sonrasında sosyal medyada "Utanç dolu bir gece" yorumları atıldı.

Sosyal medyadan programın erken bitirlmesine binlerce tweet atıldı. Onlardan bazıları şöyle:

Programda konuşan İmamoğlu'nun sözlerinden satır başları şöyle:

“Bir avuç insan üzerinden şu manzarayı bize yaşatanları anlatacağız. 1994 yılında kazananlar kaybedenlerin elini havaya kaldırıyor. Bu manzarayı yaşatamadılar bize. 25 yıl geçmiş aradan. Nurettin Sözen 5 yıl görev yapmış burada.

Toplumun insanların iradesini mağdur ettiler. 39 ilçede miting yapacakmış. Dediklerinin tam tersine yukarıya doğru seyir var bu ülkede. İşsizlik 5 milyonu aşmış. 3 gençten biri işsiz bu ülkede. Ne okutabilmişiz ne iş verebilmişiz…

5 yıl sonra başkası da gelebilir. Demokrasinin devamlılığı adına esastır. Bunu anlatacağız. İstanbul’un durumunu anlatacağım.

Suyla ilgili bir şey konuşmadınız, ulaşımla ilgili bir şey konuşmadınız. Bir talimat göndermişiniz. Aynı şeyi İSKİ’ye yazmışız. Su indirimi konusu. 3 Mayıs’ta. (YSK kararı 6 Mayıs)

“25 YILDA YAPAMADIKLARINI 18 GÜNDE YAPTIRDIM”

YSK’nın aklını okumuyoruz. Bilenler var da bizim işimiz değil. Bir öncesi mecliste niye çıkartmadınız diyenler var. 5 yıl belediye başkanlığı yaptım. Toplantının gündemi bellidir. Bunun usülü vardır. Biz bunu orada da konuştuk yapacağız diye. Orada bana cevap verdiler.

Hesap kitap bilmiyorsunuz dediler. 50 lira açıkladık 40 lira dediler. Olsun 40 lira yaptılar, gençler kazandı. Ortak kararları. Benim kararıma eşlik ettiler. 25 yılda yapamadıklarını 18 günde yaptırdım AK Partililer. Konuşulanları milyonlarca insana izlettim.

Biz insanlara İBB’nin bir avuç insana değil millete ait olduğunu hissettirdik. Şeffaflığı insanların önüne koyduk. 3 buçuk milyon izledi bir oturumu. Demek ki insanlar aç. Kadınlar öğrenmek istiyor ne olup bittiğini. 18 günde ne yaptığımızı anlatmak istiyoruz.

Bir yılda bir ailenin cebine 540 lira girecek. Seçim taahhüdünde bunu koyan benim onlar değil.

Niye önemli biliyor musunuz? 2 milyon işssiz var bu şehirde. Öğrenci kartında yarı yarıya indirim. 12 yaşına kadar ücretsiz ulaşım. Onları geçirmediler. Başkanlık makamına havale ettiler. 4 yaşına kadar bebelerin anneleriyle ücretsiz ulaşımı paketimizde var.

Bu şehirde en önemli sorunun israf olduğunu anlatacağız. Tasarrufla neler yapabileceğimizi, zor günlerimizde neler katabileceğimizi anlatacağız.

İstanbul Belediyesi’nde nasıl israf yapıldığını anlatacağız. Uygulanmayan fikir projelerine 226 milyon lira harcanmış. Sayıştayın denetiminde ortaya çıkan zarar 723 milyon. İsraf düzenini tasarruf düzenine dönüştüreceğiz.”

AHMET HAKAN'DAN "PONTUS" SORUSU

Geçtiğimiz günlerde AKP'nin İBB Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun, Ekrem İmamoğlu için yapmış olduğu "Pontus" benzetmesi sert tepkilere neden olmuştu. Ahmet Hakan, konuk ettiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu'na "Bu iddialara neden yanıt vermediniz?" diye ısrarla sordu. İmamoğlu, "Belediye başkanını savunacaksan çağır onu onunla konuşayım. Trabzonluları lekeliyorsun, Ekrem İmamoğlu'nu lekeliyorsun. Buradan bir politika yaratmaya çalışıyorsun. Ahmet Bey savunmayın lütfen. Ben olsam söylemem! Ünlem işareti koyalım kapatalım" diye cevap verdi.

21 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22

Mustafa - Akparti in pisliklerini anlatacaktı krediler yayını

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 15:23
21

Oktay - i.oglu nun Beylik düzü belediyesindeki israfini anlatsin gorelimi8

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 12:20
20

Mehmet Toptaş - Ahmet Hakan'a taraflı diyen hebere bak asıl tarafı siz tutuyorsunuz el yav.... Lar

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 05:08
19

Oktay - Beylikdüzune diktigin makarios heykeli,yunan basinindan gelen iltifatlar, calindigini kabul ettigin oylar vs bunlari gercek bir Turk vatandasi gibi bir aciklasan diyoruz.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 15:55
18

Kemal - İsraf fa dur de.........

başka bir şey demesende olur birader , yedikleri para yanlızca benim param değil kafasızlık etme senin paranıda aslanlar gibi götürüyorlar.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 14:22
13

Cenk - Şu Süleymancıların politika arenasındaki ve siyasi partilerdeki virüs gibi yapılanmalarını bakalım hangi parti ilk olarak uyanacak da "yeter artık" diyecek ? Bildiğim kadara AKP içinde yuvalanmaları var ! İyi Parti zaten son seçimlerde hemen hemen bütün oylarını onlardan aldı ! Şimdi de karşımıza CHP'nin İstanbul Adayı olarak çıktılar-çıkıyorlar ! Valla adamlara helal Olsun! Her tarlada cirit atmak herkesin harcı değil vesselâm.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 18:31
12

ahmet - zorunuza gitti değil mi,Ahmet Hakan sıkıştırdıkça kaçtı , daha makaryosun heykeli sormamıştı bile,CHP demek yokluk demek bunu bilir bunu söylerim, en kötü AKP veya başka bir parti en iyi CHP den iyidir.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 17:31
17

Kemal - @ahmet 12 nolu yoruma cevabı: Ahmettt sen kaç yaşındasın evladım ? Seferberlikte ekmek karneye bağlanmıştı değil mi ? Ne kadar haklısın kardeşim benim........... Beraberdik bende hatırlıyorum hep yokluk hep yokluk

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 14:18
15

Enes - @ahmet 12 nolu yoruma cevabı: Nedir bu CHP düşmalıgı bende akpye verdi insan gördükçe düşündükçe israfları kafası dank ediyor

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 04:13
09

Erol Demirbek - bu imamoğlu herkesi korkuttu. adam geldi ucuzluk yaptı , yağmayı tesbit etti panikletti hepsini

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 14:10
05

Mülayim Çoksert - Rum Pontus İmparatorluğu sorusu şu ; Ekrem Beylikdüzü Belediye Başkanıyken 1974 Barış Harekatına sebep olan Kıbrıslı Türklerin Katili RUM Papaz, Başpiskopos MAKARİOS'UN Heykelini orada dikmesiydi....Bunun sebebi nedir diye kendisine sorulmalıydı.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 11:16
08

İsmet - @Mülayim Çoksert 05 nolu yoruma cevabı: İmamoğlu 17 adayı yunanlılara verenlerden söz edecekti.Acaba ondanmı yayını kesti?

Yanıtla . 14Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 11:58
04

Cenk - İstanbul baltayı taşa vurmak istemiyorsa Süleymancı tedrisatından geçmiş bu şahsı asla seçmez ! Aksi takdirde önümüzde geçireceğimiz 5 karanlık yıl bizi bekliyor !

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 10:49
06

İsmet - @Cenk 04 nolu yoruma cevabı: Ensar'ı seçelim ozaman

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 11:54
02

Ekrem - ahmet hakan ın sormuş olduğu soru rum gazetelerinin attığı başlık ile alakalı idi imamoğlu tam 4 dakika çirkinleşti çirkefleşti.

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 10:30
11

Haldun - @Ekrem 02 nolu yoruma cevabı: yapacak bir şeyi yoktu ekremin rum-yunan sevgisi makarios dan sonra yunan basınından övgüler ile deşifre oldu dansöz gibi kıvırdı soruya cevap yerine soru ile karşılık vermesi yalan söylediğinin işaretidir...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 14:24
07

İsmet - @Ekrem 02 nolu yoruma cevabı: 17 yıldır çirkefleşenlerede bir iki laf söyle cesaretin varsa

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 11:55
01

Gordonmilne - Artık sizi takip etmeyeceğim. Siz kesinlikle tarafsız değilsiniz.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 09:58

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?