CHP'den AKP'ye diktatör cevabı!

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında istenmeyen olaylar meydana geldi. AKP'li ve CHP'li meclis üyeleri arasında çıkan kavga güçlükle sonlandırılabildi.

Büyütmek için resme tıklayın

İzmit Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısında istenmeyen olaylar meydana geldi. AKP'li ve CHP'li meclis üyeleri arasında çıkan kavga güçlükle sonlandırılabildi. Daha sonra basının karşısına çıkan AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i diktatörce yönetim yapmakla suçladı. CHP kanadından çok geçmeden olaylar hakkında açıklama yapıldı.

CHP'li belediye meclis üyelerinin yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İzmit Belediyesi’nde bugün maalesef AKP Meclis grubu tarafından önceden planlanmış olduğu açık bir şekilde belli olan provokasyon amaçlı acemice bir tiyatroya tanık olduk.

Biz AKP’nin provokasyonlarına, kışkırtmalarına AKP’nin 18 yıllık iktidarından oldukça alışığız. Ancak AKP’li meclis üyeleri muhalefet kelimesinin anlamına henüz nail olamadıklarını bir kez daha anladık.
Anlaşılan o ki; Biz AKP’ye kent yönetimini öğreteceğimiz gibi muhalefeti de öğretmek zorunda kalacağız.
Zamanında belediyelerinden TC ibaresini kaldırıp, andımızı yasaklayanlar bize Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk Bayrağı üzerinden muhalefet çabası içerisine girmelerini gülerek karşılıyoruz. Türk Bayrağı ve Atatürk bizim kutsalımızdır. Kimseyle bu konuyu tartışmayız ve tartıştırtmayız.

"AKP DİKTATÖR ARIYORSA..."

Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki; İzmit Belediyesi Meclis gündeminde olmayan ve önerge niteliği dahi taşımayan ve tamamen provokasyon amaçlı olduğu açık olan konulara belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet tarafından gayet sakin bir dille cevap verilmiştir. AKP diktatör arıyorsa, öncelikle kendi partilerine, ülkede yaratılan kaos ortamına ve iki dönem belediye başkanlığı yapan Nevzat Doğan’ın yönettiği meclis toplantılarına bakmalıdır.

CHP meclis grubunun önergelerine göz ucuyla dahi bakılmadığı zaman sus pus kalan AKP’li meclis üyelerini aslında çok iyi anlıyoruz. AKP’li meclis üyelerinin “Geçmişte olduğu gibi önergelerin okutulmadığı” algısını sadece ve sadece belediye meclisinde kaos yaratmaya yönelik olduğunun bilinmesini istiyoruz. İzmit Belediyesi Meclisi; meclis üyelerini, İzmit halkının kutsal oylarıyla seçip gönderdiği ciddi bir yerdir.

Kimsenin burada milletimizin üzerinde algı yapmaya çalışacağı yer değildir. Kimsenin de burada alelacele yazdığı tiyatroyu oynamasına müsaade etmeyiz. Bizler her zaman olduğu gibi AKP’nin beceremediği ve her şartta nefret ifadelerini kullandığı için pek bilmediği sevgi dilini kullanmaya devam edeceğiz. İzmit halkı barış ve huzur içinde yaşamak için bize yetki vermiştir. Bizler de bu kentin huzur içinde yönetmek için var gücümüzle devam edeceğiz.Sayın başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet’in ne kadar sosyal demokrat olduğunu ve bu gibi saldırılara meydan vermeyeceğini İzmit halkı çok iyi bilmektedir. Bizler provokasyonlara mahal vermeden insan ve parti ayrımı yapmadan bu kenti yöneteceğiz. Bundan da kimsenin şüphesi olmasın!

11 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Kılıçtan Dönenler - insanlar unutmadı duvarlardan indirdiğiniz Atatürk resimlerini T.C. olan düşmanlığınızı okutmak istemediğiniz andımızı. ülkemi bölen zihniyet şimdi bana Atatürk bana bayrak demesin unutmadık yaptıklarınızı . çok komiksiniz çokkk komik.. bırakın boş işleri.. kaybettiğinizi kabullenin ..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 11:00
05

Kılıçtan Dönenler - @murat beye cevap olarak-

türk halkı tarafından seçilen cumhur başkanı bile kendi partisinin cumhur başkanı olduğunu defalarca dile getirdi. sizler ve sizin gibi düşünenler gerçeği görmeyip yapılan tüm yanlışları eksikleri hataları direk üstlerinden atıp çirkeflikle muhulefete mal etmeye alışmışsınız. türk halkı uyandı artık. herşey çok güzel olacak . kardeşi kardeşe düşman edemeyeceksiniz... yeter kabullenin ve artık bırakın izmiti gülen yüzler yönetsin.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 10:52
04

Muhlis - Belli Kimin Hdp Vagonu oldugu Aynaya Bak ilk önce kendini görürsün

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 09:20
03

Murat - Türk halkı tarafından %52 oy seçilmiş cumhurbaşkanımıza sizin yöneticileriniz derken genel başkanınız bazı miletvekileriniz diktatör diyorsa siz daha demokrasiden bahsediyorsunuz sizin demokrasi anlayışınızı bu ülke 80 yıldır gördü

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 09:13
02

Demokrasi - Akp nin en guzel yaptigi sey algi yonetimidir!!!!!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 00:15
06

Kılıçtan Dönenler - @Suadiye 01 nolu yoruma cevabı: sizler geçmişi unutup kandırılan kesim. bırakın ayrıştırmayı. kurtulun artık algi operasyonu yapmayın. yahut diyarbakırda kürtçe konuşmaya çalışan başkan ve ihtiyaca göre hdp kucaklayan sizlersinz.

bu vatanı bölemiceksiniz...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 12 Haziran 10:55

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?