TÜPRAŞ'ta olumlu gelişme

Yüksek hakem sürecine giren TÜPRAŞ’ta Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde 9 maddede daha anlaşma sağlandı.

Büyütmek için resme tıklayın

TÜPRAŞ’ta dört rafineride çalışan 4 bin 300 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri yüksek hakem sürecine girmişti  Ancak bu süreç başlamadan önce TÜPRAŞ yönetimi Petrol İş Sendikasını toplantıya çağırdı. Saat 10:00’da başlayan toplantı saat 17:00’da sonra erdi. Dün gerçekleştirilen toplantıda 9 madde üzerinde anlaşma sağlandı ve bu maddeler geçildi.

ÜMİT IŞIĞI DOĞDU

Dün yapılan ve yedi saat süren toplantıda 9 madde geçti. TÜPRAŞ yönetimi ile Petrol İş Sendikası; 13’üncü madde Ölüm ve maluliyet ayrılması, iş kazası ya da meslek hastalığı hallerinde tazminat, 24’üncü madde fazla çalışma, 25’inci madde hafta tatili, 30’uncu madde fazla çalışma ücreti, 31’inci madde hafta tatiliödenecek ücret konusu, 32’nci madde ulusal bayram ve tatil günü ödenecek ücret, 35’nci madde vardiya ve bakım primi, 42’nci madde Shut Down primi ve 43’üncü madde ilk giriş ücretinde anlaşma sağlandı. TÜPRAŞ yönetimi ile Petrol İş Sendikası arasında dün bu maddelerde anlaşma sağlanması üzerine bir ümit ışığı doğdu. Sendika yönetimi ile TÜPRAŞ yönetimi önümüzdeki günlerde yeniden toplantı yapacak. Selin BECER

12 Haziran 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket İzmit Belediyesi 190 aracı kiralamalı mı, satın mı almalı?