Reklamı Kapat

Kocaeli Şehir Hastanesine personel alınacak mı?

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Şehir Hastanesine personel alınacak mı? Sorularının yoğunluğu nedeniyle zorunlu bir açıklama yaptı. İl Müdürlüğü, personel alımının artık yapılmadığını belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü, Kocaeli Şehir Hastanesine personel alınacak mı? Sorularının yoğunluğu nedeniyle zorunlu bir açıklama yaptı. İl Müdürlüğü, personel alımının artık yapılmadığını belirtti.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Son günlerde gerek önümüzdeki yıl hizmete girecek olan Kocaeli Şehir Hastanesi gerekse mevcut hastanelerde “Yeni personel istihdamı” ile ilgili zaman zaman kamuoyunda gündeme gelen sorular nedeniyle konu hakkında açıklama yapılması gerekli olmuştur.

PERSONEL İSTİHDAMI ARTIK YAPILMAMAKTADIR

Sağlık Bakanlığında personel alımlarına yönelik ilan ve duyurular Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.yhgm.saglik.gov.tr) yapılmaktadır. Sağlık Bakanlığında genel olarak personel istihdamı aşağıda özetleneniki ana başlıkta yapılmaktadır. Tüm hizmet alım personelikadroya geçmiş olduğundan hizmet alım taşeron yöntemi ile personel istihdamı artık yapılmamaktadır.

SAĞLIK BAKANLIĞININ GENEL OLARAK PERSONEL İSTİHDAM MODELLERİ NELERDİR?

  • Sağlık ve yardımcı sağlık personeli istihdamı:
    1. Hekim, eczacı, diş hekimi vb. sağlık personeli (KPSS puanı olmadan) DHY (DEVLET HİZMET YÜKÜMLÜLÜĞÜ KURASI) veya AÇIKTAN ATAMA KURASI ile devlet memuru olarak atanmaktadır.
    2. Yardımcı sağlık personeli (ebe, hemşire vb.) KPSS puanına göre AÇIKTAN ATAMA KURASI ile devlet memuru olarak atanmaktadır.
    3. Teknik, temizlik, veri, güvenlik vb. personel istihdamı :Bazı branşlarda KPSS puanı istenmekte olupilan edildiği zaman İŞKUR üzerinden müracaat edilereksınav ile devlet işçisi olarak atanmaktadır.

Şehir Hastaneleri personel alımları nasıl yapılıyor?

  • Sağlık Bakanlığında hâlihazırda hekim, ebe, hemşire, vb. devlet memuru veya işçisiolarak çalışmakta olanpersonelinataması bakanlık tarafından Şehir Hastanesine yapılmaktadır.
  • Şehir Hastanesinde laboratuvar, görüntüleme hizmetleri ve yemek, temizlik, güvenlik gibi otelcilik hizmetleri Kamu Özel Ortaklığı kapsamında Yüklenici Şirket tarafından yürütüleceğinden bu tür personel tamamen şirket tarafından istihdam edilmekte, hastane yönetimi tarafından taşeron usulü veya herhangi bir ihale yöntemi ile personel alınmamaktadır.Şehir hastanesinin açılmasına 2-3 ay kala şirket yönetimi tarafından duyurusu yapılarak personel alımı yapılacaktır. Daha önceden İl Sağlık Müdürlüğü veya başka bir yerde ön başvuru, CV alımı vs. söz konusu olmamaktadır.

Bu açıklamalar dışında herhangi resmi olmayan reklamlara, personel alımını garanti eden sertifika kurslarına vs. İtibar edilmemesi önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

17 Temmuz 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Kasabanın Şerifi - Nereye alacaklar daha bu kadar personeli butun Hastanelerı 17 senede ak mucahıtlerle doldurdular yetmedi kadro verdiler tanıdıgımız bır kac kısı vardı hastaneye is basvurusu yaptık almadılar, sonradan sağlık personelinden kimlerin akrabaları, cocukları, kardeşleri, gelinleri, ahbapları el altından alındı. Hepsini biliyoruz. Biz hakkımızı helal etmiyoruz kimler hakkımızı yediyse yedi sulalesine zehir zıkkım olsun. cocuklarından cıksın ınsallah Bu yorumumu kimse elestırmesin cunku ortada bır hak yeme var hırsızlık var bu asla kabul edilecek bir sey değil yoksa o hak etmediği halde ise girenleri ve akrabalarının adını burda tek tek yazarım desifre ederim.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 18 Temmuz 22:14
03

Vatansever - @Kasabanın Şerifi 01 nolu yoruma cevabı: Siz de girseniz hak yiyenlerden olacaktınız. Belki siz de hak etmiyorsunuz. İşe giremedikleri için sizin gibi düşünen yüzlerce vardır. Hepsi işe alınamaz ki. Ha bir de siz hangi mücahitlerdensiniz?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Temmuz 13:38
02

Izmitli - @Kasabanın Şerifi 01 nolu yoruma cevabı: ozaman isimleri deşifre yapacaksın yorumu yazmışsın bırakmışsın.

bir yerden başlamak lazım ...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 19 Temmuz 14:34


Anket İzmit Belediyesi 190 aracı kiralamalı mı, satın mı almalı?