Ali Babacan, parti çalışmalarını resmen başlattı

Kurucusu olduğu AKP'den istifa eden Ali Babacan, yaptığı açıklamada "Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız" dedi.

Kurucusu olduğu AKP'den istifa eden Ali Babacan, yaptığı açıklamada "Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız" dedi.

Kurucusu olduğu AK Parti'den istifa ederken yaptığı açıklamaya değinen Ali Babacan şunları söyledi:

"8 Temmuz 2019 tarihinde yaptığım açıklamada Türkiye için yepyeni bir gelecek vizyonuna ihtiyaç olduğunu belirtmiş, ülkemiz için her alanda doğru analizler, yeniden düşünülmüş stratejiler, planlar ve programlar gerektiğini ifade etmiştim. Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunları aşmak için son derece önemli olduğunu düşündüğümüz bu çalışmaları arkadaşlarımızla beraber başlatmış bulunmaktayız

En önemli çalışma ilkelerimizden birisi katılımcılık ilkesidir. Geçen ay yaptığım açıklamadan sonra çok sayıda vatandaşımız bu sürece katkı verme iradesini beyan etti, heyecan ve birikimleri ile çalışmalarımıza şimdiden değer katmaya başladı. Arzu ettiğimiz temsil gücü yüksek ve geniş kadroyu kısa bir zamanda oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Çoğulcu demokrasi ilkemizin gereği olarak bu süreç toplumumuzun her kesiminden gelecek öneriler açık olacaktır. Diyaloğu esas almak ve hep birlikte çalışmak zorundayız. Kapsayıcı çözümlere ancak bu şekilde ulaşabileceğimize inanıyoruz.

Dünyada popülizm akımlarının evrensel ilke ve değerleri tahrip ettiği, ekonomik ve finansal istikrarın tehdit altında olduğu, çevreyle ilgili sorunların gözardı edildiği bir dönemde, bizim başlatmış olduğumuz bu çalışmalar sadece ülkemizde değil, çok daha geniş bir coğrafyada da ilgiyle takip edilmektedir.

İnsan hakları ve özgürlükler konusunda en yüksek standartları hedeflemek, ileri demokrasi için ısrarla çalışmak, hukukun üstünlüğü ilkesini tavizsiz bir şekilde savunmak, itibarlı kurumları ve kuralları esas alan bir ekonomi politikası uygulamak, çevreyi korumada güçlü bir irade ortaya koymak ülkemiz için yeniden önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Biz toplumumuzun hür, müreffeh, mutlu ve barış içinde yaşayan bir toplum olmasını istiyoruz. Halkımızın ve özellikle de gençlerimizin geleceğe umutla ve güvenle bakmalarını arzu ediyoruz. Bu hedeflere ulaşmak için çalışmayı da siyasi ve toplumsal sorumluluğumuzun bir gereği olarak görüyoruz.

Başlatmış olduğumuz çalışmalarla ilgili önümüzdeki dönemde de kamuoyumuzu bilgilendirmeye devam edeceğiz. İnancımız odur ki, samimiyetle çalıştığımızda ve ortak aklın gereğini yaptığımızda ülkemizin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Bu vesileyle, yaklaşmakta olan Kurban Bayramınızı kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum"

08 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Ömer Halis Demir - Gemiyi ilk fareler terk eder. Ak parti kapsayamamış mı arkadaşı? Ak partiden vekil kopartayım parlamentoda zayıflatayım diyor iktidarı düşünmesi imkansız bunu o da biliyor.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 10 Ağustos 10:02
06

Ömer Halis Demir - Ülke cari fazla vermişken ekonomiden bahsetme bu 1. 2 ak parti kapsayıcı değilmiydi görev almayınca kapsayıcı olmadığını düşündün de ben olurum dedin. Erdoğan ben yanlızım diyor kaçıncı deyişi sayamadım. Darbeyi bile eniştesinden öğrenmiş düşünün. Darbe günü 5dakikalık basın açıklaması var ve hiçbir kanal yayınlamadı. Aydın doğanın Cnntürk'ün spikerinin cep telefonundan milleti sokağa çağırdığı o görüntüyü hatırlayın. Evet hizmet ve mücadele yolunda yapayanlız. Gemiyi ilk fareler terk eder bunuda hiç unutmayın. Maksadı iktidar değil maksadı ak parti millet vekillerinden devşirip meclise girmek akpartiyi mecliste zayıflatmak ona biçilen görev bu.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 09 Ağustos 20:07
04

İzmitli - Devletten parti yardımı alamasa bari. Alanlar zaten yük memlekete. Yeni yeyiciler gelmese ne güzel olur.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 08 Ağustos 21:04
03

Vatandaş - Daha önce sana övgüler dizen insanlar şuan sana çamur atmak isteyecekler o yüzden Allah yolunu açık etsin

Yanıtla . 6Beğen . 8Beğenme 08 Ağustos 16:03
02

Ahseno - öncelik ile bir ülke başkanı olmak için insanların kalbini kazanmak gerek bu nedenle sizi Ak partiden tanıyan lar sizle asla yol almaz ülkeye kaos ortamı oluşturmaya hiç herek yok babacan sizden ne köy nede kasaba olur

Yanıtla . 9Beğen . 8Beğenme 08 Ağustos 15:13
05

Vatandaş - @Ahseno 02 nolu yoruma cevabı: Sayın Babacan akp parti de iken bir tane eleştiren bakan milletvekili veya vatandaş olmuş mu hayır ne zaman ki görüş ayrılığına düştü çıkarlar bozuldu o zaman eleştiriler başladı madem iyi bir insan değil di neden akp iken eleştirmediniz

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 09 Ağustos 15:18
01

Parti Kur Oy Verelim - Bu adam ak partide iken efsane bakandı.Parti kursun oy verelim :)

Yanıtla . 6Beğen . 8Beğenme 08 Ağustos 14:27


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?