Yüzücüler Körfez’i coşturdu

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Değirmendere Sahilinde organize edilen 14. Ulusal Açık Su Yüzme Şampiyonası 342 sporcu katılımıyla yoğun ilgi gördü.

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İl Spor Müdürlüğü ve Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Değirmendere Sahilinde organize edilen 14. Ulusal Açık Su Yüzme Şampiyonası 342 sporcu katılımıyla yoğun ilgi gördü. Startı Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer verdi.  324 yüzücü, dereceye girmek için kıyasıya mücadele etti.

ŞAMPİYONADA KIYASAYA MÜCADELE VARDI

Şampiyonada, lisanslı yüzme sporcuları, kazanmak için kıyasıya mücadele etti. 24 yaş altı yüzücüler 2 tur 3000 metre, 25 yaş üstü yüzücüler de 1 tur 1500 metre yüzdü. Şampiyona sorunsuz bir şekilde tamamlanırken, hakemler teknelerde ve kara da yarışları dikkatle takip etti. Sporcuların yarışları tamamlaması sonrasında, yaş gruplarında dereceye girenler için madalya ve ödül töreni düzenlendi.

BAŞKAN SEZER: GÜZEL BİR ŞAMPİYONA OLDU

Ödül töreni öncesinde bir konuşma yapan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer; “14. Ulusal Açık Su Yüzme Şampiyonamızı tamamlamış bulunuyoruz. Harika bir etkinlik oldu. 1500 ve 3000 metre çeşitli kategorilerde 342 sporcumuz yarışmalara katıldı. Değirmendere açısından renkli bir gün ve güzel görüntülerin oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu vesileyle emeği geçen federasyon temsilcilerimize, hakemlerimize ve şampiyonaya katılan bütün sporcularımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Dereceye giren sporcularımızı ayrıca tebrik etmek istiyorum. İlgi göstererek erken saatlerden, bu saate kadar izleyen hemşerilerime de ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.

YAŞ GRUBUNA GÖRE BAYANLARDA DERECEYE GİRENLER:

11 – 12 YAŞ ARASI: 1.Sakarya Yıldızlar S.K.Aydan Demiröz, 2. Okyonus Koleji S.K.Zeynep Kayranur Arslan, 3.Gebze Gençlik S.K.Mürya Karayel.

13-14 YAŞ ARASI: 1.Kocaeli Yüzme S.K.İlayda Azra İkram, 2.Altınkulaç Yüzme S.K.Ceren Beril Öztürk 3.Sakarya Atlantis Su Sporları S.K. Ayşe Yağmur Malkoç.

15-16 YAŞ ARASI: 1.Elit Spor S.K.Selim Aksu, 2.Kocaeli Yıldızlar Yüzme S.K.Öykü Gökalp, 3.Sakarya Yıldızlar S.K. Miray Atar.

17-18 YAŞ ARASI: 1.Okyonus Koleji S.K.Sude Ada Korkmaz, 2.Hira S.K.Çığıl Uzun

19-24 YAŞ ARASI: 1.Galatasaray S.K. Nilay Erkal

25-35 YAŞ ARASI: 1.Ferdi Ayça Çelikbilek

36 -45 YAŞ ARASI: 1.Sakarya Yıldızlar S.K.Ali Çınar, 2.Ferdi Gilşah Topaloğlu

46-55 YAŞ ARASI: 1.İstanbul Yıldızlar S.K. Meryem Benli, 2.Ferdi Kadriye Karakuş

YAŞ GRUBUNA GÖRE ERKEKLERDE DERECEYE GİRENLER:

11-12 YAŞ ARASI: 1. Gebze Gençlik Hiz.S.K. Çınar Ahmet Güneş, 2.Kocaeli Yüzme S.K. Ahmet Ege Önder, 3.Kocaeli Yüzme S.K. Atakan Ege  Okuşluğ

13-14 YAŞ ARASI: 1. Poyraz Spor Yüzme S.K.Demir Balkır, 2.Okyonus Koleji S.K.Tuğrul Başar Uysal, 3.Okyonus Koleji S.K. Alp Eren Bakkurt

15-16 YAŞ ARASI: 1.Kocaeli Yüzme S.K. Emre Aygün, 2.Sakarya Altınkulaç Yüzme S.K.Batuhan Ecrin Pınar, 3.Kocaeli Yüzme S.K. Yiğit Kahraman

17-18 YAŞLARI ARASI: 1.Kocaeli Yüzme S.K.Alper Çağatay Üstününal, 2.Hira S.K.Egemen Sönmaz, 3.Kocaeli Olimpik Çınarlı Yüzme S.K.Enes Pekşen

19-24 YAŞLARI ARASI: 1.Genç Yunuslar S.K. Bedirhan Hasan Karabaş, 2.Feri Evren Durak, 3.Ferdi Bilal Özkorul

25-35 YAŞLARI ARASI: 1.İstanbul Triatlon S.K. Duygun Yurteri, 2.Gebze Gençlik Hiz.S.K. Enez Şirin, 3.Akkim S.K. Batu Olcay Çoşkuner

35-45 YAŞLARI ARASI: 1.İstanbul B.Ş.B. S.K. Yaser Masanoğlu, 2.Ferdi Oğuz Koç, 3.Gebze Gençlik Hiz.S.K.İsmail Uğurlu

46-55 YAŞLARI ARASI: 1.Sakarya S.K.Ali Akardaş, 2. İstanbul B.Ş.B.S.K. Şahin Karakuş, 3.Ferdi Ali Şener Gülal

56-65 YAŞLARI ARASI: 1.Ferdi Mustafa Aydoğdu, 2.Ferdi Akın Savaş Toklu, 3.Ferdi İsmail Filizdal

66 YAŞ VE BÜYÜKLER: 1.Ferdi Güneş Erinç, 2.Ferdi Velittin Onnar, 3.İstanbul B.Ş.B. S.K. Metin Şahinöz

19 Ağustos 2019 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz