Reklamı Kapat

İşe başlamayan 2 işçinin iş akdi feshedildi

İzmit Belediyesi'nde yeni gönderildikleri bölümde uzun süre işe başlamamakta direndikleri iddia edilen iki işçinin iş akdini feshetti.

Haber albümü için resme tıklayın

İzmit Belediyesi’nde çalışan Adem Özay ve Kamil Akgül isimli iki işçinin iş akdi feshedildi. İzmit Belediyesi’nde zabıta destek personeli olarak görevlerini sürdürürken, ilgili müdürlük tarafından başka bir bölüme gönderilen Adem Özay ve Kamil Akgül yeni görevlendirmeyi kabul etmemiş ve uzun süre işe gelmedikleri iddia edilmişti. Konu son İzmit Belediyesi Meclisi’nde de gündeme gelmiş ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, verilen görevi herkesin yapma gibi bir sorumluluğunun olduğunu söylemişti.

BİR AYDIR İŞE BAŞLAMADILAR

Hürriyet, “Geldiğimden beri sürgün gibi işlere girişmedim. Sürmek isteseydim iki değil bir sürü insanı gönderirdim. Bu arkadaşları ben tanımam, etmem. Değişiklik tasarrufu müdürlüğümüz öngörüp temizlik işlerinde bekçilik görevi verildi. Ama bir aydır bu arkadaşlar işe başlamadılar. Eğer gerçekten mağdur etmek istesem iş akitlerini feshederdim.

BÜTÜN GÜN OTURUYORLAR

Ekmeklerinden olmamaları için işe başlamalarını söyledim. İnatla zabıta elbiselerini giyip bütün gün oturuyorlar. Ben de insanım ama kusura bakmayın iyi niyetin sömürülmesidir bu. İstesem çıkarırım ona rağmen direniyorum. Basına gidip yalan yalan iftara niteliğinde haber yapıyorlar. İyi niyetimi suiistimal etmeyin. Beni tökezletmeye çalışan partizanlık yapmadığım halde öyleymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Bu konuda hassasiyet rica ediyorum” demişti.

19 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

27

Gebzeli - Refah partiside geldiğinde sol hükümet çalışanlarının yerlerini değiştirmişti.Çok iyi hatırlıyorum.Masa başı çalışanları kazma kürek fen işlerine vermişlerdi.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 21 Ağustos 23:20
26

Cengiz - Zabitalar Türkiye'de en rahat işe sahip olanlar.Kadrolar hep şişirilmiş.Ve genellikle bir partinin elemanlari.Belediye çalışanı isen nerede ne iş verirlerse yapacaksın yan gelip yatmak yok.Kadro fazlası varsa kaydirmalar yapılabilir.Bir MHP'li belediye başkanı Sanırım muhasebe müdürünü temizliğe diğer iki kişiyi de yol kenarında araba saymaya vermişti.Tabi bu uygulama akp ve mhp'lilere özgü

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 21 Ağustos 16:34
24

Yeni - Bütün gün oturan sadece iki kişi ise bence fena değil. Onlarda ayıklandığına göre belediye tamam oldu. Bu iki kişi kurban seçildi malzeme oldu. Bakın belediyeyi hazır yiyicilerden temizliyoruz. Peki bu şekilde yerleştirdikleriniz yok mu? Onlardan haberimiz olmaz tabi!

Yanıtla . 4Beğen . 6Beğenme 21 Ağustos 05:19
23

Faysal - BELEDIYE KIMSENIN TAPULU MALI DEGILDIR..SiZE GAZ VERENLER SIMDI NEREDE?? GELiN ADAM GiBI ÇALISIN DEMiSLER , iS YERiNDE GURUR , KiBiR OLMAZ..ÜSTELIK BU ISYERI SiYASI BiR.

KURUMSA.KABADAYALIGIN SONU BU...

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 23:46
25

Edip - @Faysal 23 nolu yoruma cevabı: Sizin dediginiz gibi zamaninda aga, bey geçiniyorlardi simdi zorlarina gitmis olacakki yedigi kaba pisliyorlar.Ben bu tiplere üzülmuyorum,evde çoluk çocuklari var onlara yazik günah.Akillari basina gelmistir umarim..

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 21 Ağustos 14:52
19

İzmi̇tli̇ - HADİ KÖYÜNÜZE GERİ DÖNÜN.HANGİ KRİTERLERLE İŞE GİRDİNİZ.ZABITA OLUP MEMUR KALMAK İSTİYORSUNUZ.SENDİKA BAŞKANIDA İŞÇİ DİYOR.İŞÇİDEN ZABITA OLURMU.HALKI AJİTE EDİP KAMUOYU YARATMAK İSTİYORSUNUZ.YILLARCA ATM İŞÇİLİĞİ VEYA MEMURLUĞU YAPMIŞSINIZ.BİZİM VERGİLERİMİZLE ŞİMDİYE KADAR ALDIĞINIZ PARALAR HARAM ZIKKIM OLSUN.

Yanıtla . 18Beğen . 3Beğenme 20 Ağustos 12:49
16

Façalı - ooooo bankamnatikçiler bi silkelenin milletin yakasından düşün eskinin mahalle başkanları nasıl geldiniz nasıl alındınız o işe

Yanıtla . 19Beğen . 4Beğenme 20 Ağustos 09:35
15

Erkan tekin - DUNYA YA B8R DAHA GELSEM NE OLMAK ISTERSIN DESELER CEVAB8M TRAFIK ZABITASI OLMAK DERIM.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 08:44
14

Adalet Ölmüş - Yorumlarda bayağı bir yalaka gördüm gibi. Bir yorumda da şu yazıyor iş tanımı ne ise o işte çalıştırılmalılar bana daha mantıklı geldi. Eğer belediye içerisinde başka bir bölümde istihdam ihtiyacı oluşmuşsa o rası için başka personel alırsın zabıta olarak ile aldığını o bölümlere kaydırmazsız. Haklı bile olunsa o iki işçi zorla başka bir alanda çalıştırışmamalıdır ama içimizde öyle insanlık dışı varlıklardan bulunmaktadır ki kendi içinde vatandaşı hor görmektedir size yazıklar olsun!!!

Yanıtla . 4Beğen . 15Beğenme 20 Ağustos 08:27
21

Erhan - @Adalet Ölmüş 14 nolu yoruma cevabı: IZMIT belediye aitse zabıta bölümü isteği yerde calistir izmit belediye bünyesinde bu kanunda var yer.he izmit belediyesinde çalışıp kalkıp seni kocaeli belediyesi temizlik bolumune veriyorum çalışacaksınız derse onu yapamaz çalıştıramaz

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 16:43
17

Kemal - @Adalet Ölmüş 14 nolu yoruma cevabı: Arkadaşı sen konuyu anlamamışsın adamlar zabıta değil zabıtalar devlet memuru bu arkadaşlar işçi bir işçi nasıl zabıta elbisesi giyer oda ilginç!

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 11:07
10

Cengizhan Güneşdoğdu - baskanım arkandayız ekmeğini hakettmeyen yallah,birde şu kerpe kefken civarını turizme ağrlıklı olarak elden gecirelim 1 hafta evvel gittim hersey cok güzel ama yolları civarı cok kötü hersey denizle bitmiyor.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 20 Ağustos 01:57
22

Siyrikofli - @Cengizhan Güneşdoğdu 10 nolu yoruma cevabı: Oraya izmit değil öncelikle kandıra belediyesi bakar sonra Kocaeli büyükşehir bakar.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 17:16
08

İzmitli - Her siyasi donenmde görev değişikliği olur 1984 yılında girdim belediyeye her seçimlerde görev değişikliği ve yer değişikliği oldu hatta başka kurumlara gönderilen onca işçi oldu ben de dahil emekliligime 1.5 yıl varken milli eğitime hizmetli olarak gönderildim o zaman sendika yokmuydu gonderemezsin diyen çıkmadı şimdi iyiki var sendika sahip çıkıyor bizler sanki aidat odemiyorduk galiba kusura bakmayın o zaman akp vardı belediyede şimdi CHP diyemi başbakan ses veriyor sendika

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 19 Ağustos 22:01
07

İsmail - Başkan bu ve bunlar gibi belediyede birçok kişi var.Bu kişiler birileri tarafından ekmek kapısı açılmış fakat çalışmayan kim olursa istifasını veriniz.O işler için çalışmak isteyen çok kişi var hak edene teslim edin ekmek yesin.

Yanıtla . 24Beğen . 2Beğenme 19 Ağustos 19:48
06

Snakers - Kanuna göre iştanımındaki görev hariçinde verilen işi rededme hakkı vardır. Kabul etmese misli tazminat verirsin kovarsın.

Yanıtla . 6Beğen . 13Beğenme 19 Ağustos 19:34
20

Vatandaş - @Snakers 06 nolu yoruma cevabı: konuyu bilmeden ahkam kesme kardeşim

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 14:57
13

Emre Meşe - @Snakers 06 nolu yoruma cevabı: iş kanununda iş veren görev yerini değiştirebilir diye bir madde var burda yapılan iş harici birşey yaptırmak değil görev yerlerinde değişiklik yapmak haberi nerenizle okuyorsunuz

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 08:12
11

Cafer Güneş - @Snakers 06 nolu yoruma cevabı: 2 gün ve üzeri işe gelmezse tazminatsız ik akdi fesh edilir.iki kişi temizlik işlerindeki bekçilik görevini kabul etmemiş.haber kafa karıştırıcı, akşama kadar zabıta kıyafetlerini giyip oturuyorlar diyor sonra işe gelmedikleri tespit edildi diyor.görev değişikliğinde muvafakatname imzalatılır.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 06:18
03

İzmitli - Bundan sonrası yargının işi. Şunu da unutmamak gerekiyor, ekmek aslanın ağzında.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 19 Ağustos 18:06
18

Selim - @İzmitli 03 nolu yoruma cevabı: Ekmek Aslan In ağzından çoktaan indi miğdeye.2020 tl maaşa tam gün takla atan binlerce sesi çıkmayan güzel insanlarımız var. Hemde pırıl pırıl gençler.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 20 Ağustos 12:26
01

Emre Meşe - hayatınızın sonuna kdr bankamatik çalışanı olacagınızımı sandınız bakın başkan sizi işten çıkartmamış görev yerinizi değiştirmiş

Yanıtla . 36Beğen . 9Beğenme 19 Ağustos 17:24
04

Rambo - @ Emre Meşe 01 nolu yoruma cevabı: iş aktleri fes edilmiş nasıl görev yerini değiştirmiş

Yanıtla . 3Beğen . 5Beğenme 19 Ağustos 18:44


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?