Kocaeli’de kayyum eylemleri yasaklandı

Kocaeli Valiliği'nce Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediyelerindeki kayyum atamalarıyla ilgili protesto eylemlerine yasak getirildi.

Demirören Haber Ajansı
Demirören Haber Ajansı Tüm Haberleri

Kocaeli Valiliği'nce Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir belediyelerindeki kayyum atamalarıyla ilgili protesto eylemlerine yasak getirildi.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Mardin, Diyarbakır ve Van illerine Belediye Başkan Vekili atanmasına tepki göstermek, sözde demokratik hakları savunmak amacıyla, ilimizde yapılacak eylem/etkinlikler ile ilgili olarak kamu düzeni ve güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının önlenmesi amacıyla, sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantılar ile devlet kurum ve kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile bu kurumların düzenleyeceği gelenek ve göreneklere göre yapacakları programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan toplantılar hariç olmak üzere ilimiz genelinde bu amaca yönelik gerçekleştirilebilecek, açık ve kapalı yer toplantıları, yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto eylemi vb. eylem/etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince engellenmesi, ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. Maddeleri hükmü gereğince belirtilen konuların devam niteliğindeki her türlü eylem/etkinliklerin Kocaeli il sınırlan içerisinde 20/08/2019 günü saat:00.01’den 03/09/2019 günü saat:00.00’a kadar (15) gün süre ile yasaklanmıştır.

Konu ile ilgili olarak söz konusu belediye başkanlıklarına vekil görevlendirilmesini protesto etmek amacıyla gerçekleştirilecek eylem etkinliklere Kocaeli Valiliği’nin yasaklama kararına istinaden izin verilmeyeceği, yapılması halinde müsaade edilmeyeceği ve eyleme katılanlar hakkında gerekli adli işlemlerin yapılacağı hususunda bu tebliğ tebellüğ tutanağı tanzim edilerek imza altına alınmıştır."

22 Ağustos 2019 Kocaeli- Asayiş

Muhabir Demirören Haber Ajansı


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Yeni - Çok iyi karar... ama izmit belediyesinin hoşuna gitmez çünkü hdp yi Meclis’e sokmak için oraya transfer olmuş bir başkanımız var.. aynısından yani...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Ağustos 23:44
01

Once Vatan - Halk olarak eylem istemiyoruz karsiyiz.....

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 22 Ağustos 20:33
02

Önce Insan - @Once Vatan 01 nolu yoruma cevabı: Önce vatan ne la? Soyup soğana çevirecekler sizi hâlâ önce vatan diyor. İyi hoş da vatanı bu hale getirenler bunlar zaten.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 23 Ağustos 00:21Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz