Reklamı Kapat

Yenice'ye cevap verdi

Yenice'nin eleştirileri odağındaki isim Selman Yıldırım, Yenice'nin açıklamalarına cevap verdi

İzmit Belediyesi'nin eski başkanlarından Halil Vehbi Yenice, kendi dönemine ilişkin bazı açıklamalarda bulunmuştu. O açıklamalarda ismi geçen Selman Yıldırım, Yenice'ye cevap verdi. 

Selman Yıldırım'ın yaptığı açıklam şöyle:

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımdan yaptığım paylaşımdan dolayı, 2004 yılının Saraybahçe Belediye Başkanı Sn. Halil Vehbi Yenice'nin sosyal medya hesabından yaptığı açıklaya istinaden bir açıklama yapma gereği doğmuştur.

1. 28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Cumhuriyet Haik Partisi ve adayı Metin ALAN Saraybahçe Belediye seçimini kaybetmiş ve yeni dönem başlamıştır.
Bu yeni dönemde 29 mart 2004 tarihinde Belediye hizmet binasındaki odama giderek bütün özel eşyalarımı toplayarak, bağlı bulunduğum Başkan Yardımcısı Sn. Vedat Denizoğlu'na önce geriye dönük ve 2004 yılına ait izinlerimi kullamak istediğime dair dilekçe ve arkasından izinlerim bittikten sonra 12 yıl çalıştığım Belediyeden istifa dilekçemi bırakarak bir daha dönmemek üzere belediyeden ayrıldım. Sn yenice ile bir günlük dahi mesaim olmamıştır. iznimin bitiminde istifa dilekçeminde kabul edilmesiyle başkanlık makamına gidip ayrıldığımı ve kendisine başarı dileklerimi ileterek makamından ayrıldım. Sn.Yenice ile Belediyedeki mesaim bu kadardır.
2. Sayın yenicenin, Belediyede bir yöneticinin ruhsatsız yapıya izin verecek yetkiye sahip olmadığını bilecek kadar zeki olduğunu düşünuyorum. Ruhsatsız yapılarla ilgili 3194 sayılı imar kanunu açık açık nasıl yol takip edilmesi gerektiğini tanımlamıştır. İlgili birim yasal işlemleri yapar ve karar için encümene yollar. Encümende 3194 sayılı kanuna göre karar alarak işlemi mahkeme yolu açık olmak kaydıyla sonlandırır.
3. Ruhsatsız yapılarla nasıl mücadele ettiğimi ve nasıl tehditlerle karşıkarşıya kaldığım herkes tarafından bilinmektedir.
4.Encümen tarafından yıkım kararı alınan ruhsatsız yapılarla ilgili benim dönemimde Belediyedeki araç ve makina parkı yetersizliğinden dolayı bir kaç defa ihale edilmiş ama ihaleye hiç kimse katılmamıştır. ruhsatsız yapıların yıkımı ile ilgili yöntem benden sonrada aynen devam edilmiş ve zaman zaman ihale edilmiştir.
Bir kaç gün önce işten çıkarılan işcilerle ilgili sosyal medyadan düşüncelerimi paylaşırken niyetimide belli ederek keşke gönderildikleri yerde iş başı yapıp böyle bir sonuçla karşıkarşıya kalmamalarını isterdim temennimide belirtmiştim.
2004 yılında işten atılan arkadaşlarımızla ilgili dönemin yetkili sendikası gerekli ve bilgilendirici açıklamayı geçtiğimiz günlerde yapmıştı.Bununla ilgili daha fazla polemik yaratmak istemiyorum. İlgili kurumlar gereğini yapıyordur.
Sn. Yenice'ye böyle imali bir açıklamayı yakıştıramadığımı ifade etmek istiyorum.

 

23 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?