Gümüşhaneliler festivale hazırlanıyor

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu(GÜDEF), 28 Ağustos Çarşamba gerçekleştireceği festivalin hazırlıklarında son aşamaya geldi

Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu üyeleri ve yöneticileri, 28 Ağutos’ta Darıca Dudayev Parkı’nda başlayacak ve 5 gün sürecek festivalin son hazırlıklarını tamamlamak üzere Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Olgun öncülüğünde gerçekleştirilen kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi. Festival hakkında bilgilendirmelerde bulunan başkan Olgun, festivalin sadece eğlenceye dönük olmadığını, etkinlik sayesinde kültürel değerlerini de tanıtmak istediklerini dile getirdi .

1 EYLÜL’DE BİTECEK

1 Eylül’ kadar devam edecek festivalellerde Gümüşhane’ye ait birçok ürünün tanıtımını yapmak istediklerini aktaran Olgun, “Etkinlik kapsamında kapsamında Gümüşhanemizin en özel yemekleri kadınlarımız tarafından sergilenecek. Yöremize ait olan birçok zenginliği Darıca Sahil’e taşıyacağız. Ayrıca fuar kapsamında konaklar ve yaşam kültürü üzerine çalıştay yapacağız “dedi.

ÖNEMLİ KATILIMCILAR VAR

Festivale katılacaklar hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Kocaeli Gümüşhane Dernekler Federasyonu Başkanı Süleyman Olgun, “Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gümüşhane Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Prof. Dr. Alparslan Demir, Tarihçi Yazar Volkan Şenel ve  Tarihçi Yazar Serhat Doğan katılımcılarımız arasında yer alacak” ifadelerini kullandı.

25 Ağustos 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?