Reklamı Kapat

Eren Bülbül Kültür ve Yaşam Merkezi hizmete başladı

Körfez Belediyesi tarafından hayata geçirilen Şehit Eren Bülbül Kültür ve Yaşam Merkezi hizmet vermeye başladı.

Körfez Esentepe ve Kuzey Mahalleleri’nin kesiştiği orta noktada faaliyetine başlayan ve özellikle bu iki mahalledeki vatandaşlarının eğitim ihtiyaçlarına cevap verecek olan Şehit Eren Bülbül Kültür ve Yaşam Merkezi’nde bir kütüphane,  bilgisayar sınıfı, spor odası ve üç derslik bulunuyor. Bölge halkının ücretsiz olarak faydalandığı Kültür ve Yaşam Merkezi içerisinde bulunan kütüphane ve bilgisayar sınıfları aktif olarak hizmet vermeye başladı. Dersliklerde Körfez Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde verilecek olan kurslarla ilgili branş belirleme çalışmaları devam ediyor.

6 GÜN HİZMET VERECEK

Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü 09.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek olan Kültür ve Yaşam Merkezi, öğrenci ve gençlere rehber öğretmen eşliğinde araştırma yapma imkânı da sunacak. Bu tür yatırımlara önem verdiklerini belirten Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Kültür ve Yaşam Merkezi halkımızın hem bugününe hem de geleceğine yönelik kalıcı bir yatırımdır. Okumayı daha cazip hale getirmek, kentin kültür hayatına katkı sağlamak ve kitap okuma oranını artırmak belediyemizin başlıca hedefleri arasındadır. Eğitim alanında çalışmalarımız artarak devam edecektir” dedi.

04 Eylül 2019 - Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?