Reklamı Kapat

Başkan Büyükakın'dan Kerbela mesajı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın 10 Muharrem Aşure Günü ve Kerbela olayının yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Büyükakın mesajında şu ifadelere yer verdi: "İnsanları ortak sevgilerde ortak duygularda birleştiren kutsal bildiğimiz mukaddesatına yürekten inandığımız günler vardır. Bunları en güzel şekilde idrak etmek bizim inancımıza duyduğumuz saygının ifadesidir. Çünkü Hazreti Peygamberimizin bizlere emanetleri Hz. Alinin Hz. Fatmanın Hz. Hasanın Hz. Hüseyinin Ehli Beytin muhabbet adalet kardeşlik mesajları bizi bir birimize yakınlaştırır. Bizler Hayber fatihi Hz. Alinin cenklerini dinleyerek büyüdük. Kerbelayı insanlık tarihinin en büyük ibret vesikalarından biri olarak belledik. Bizlerin acısı bir sevinci birdir Bizler de bu ortak duygularla ebedî kardeşler olmaya devam edeceğiz. Bizler komşuyuz arkadaşız hemşehriyiz kardeşiz. Bunu hiç kimse bozamaz. Çünkü aynı ağacın köklerinden beslenen dallarız."

"DEĞERLERİMİZİ ÖNE ÇIKARARAK KARDEŞLİĞİMİZİ PAYLAŞIYORUZ"

Bizler İslâm kardeşliğinin aynı kitaba aynı peygambere inanmanın Ali-ül Mürtezanın ve Ehl-i Beytin peşinden gitmenin mutluluğunu doya doya yaşıyoruz. Bizi biz yapan bir yapan diri yapan ve iri yapan değerlerimizi öne çıkararak kardeşliğimizi pekiştiriyoruz Ayrılığın değil birliğin nefretin değil sevginin kinin değil dostluğun öfkenin değil sevincin harcını karıyoruz. Biz hepimiz Türkiyeyiz diyoruz Bu amaçla da hepinizin bildiği gibi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak yıllardır Sevgide Buluşalım Aşure Programlarımızla bir araya geliyoruz. Çünkü bizi birbirimize düşürmeye çalışan yıkıcılara karşı uyanık ve birlik içerisinde olmak zorundayız. Bugün İslâm dünyasının hali ortada bir yandan biri vuruyor bir yandan diğeri. Bu da yetmezmiş gibi Müslümanı Müslümana kırdırıyorlar. Birlikte rahmet ayrılıkta felâket vardır tefrikaya girmeyelim. Bir olalım diri olalım iri olalım. Kardeşliğimizin dünya durdukça devam etmesini niyaz ediyorum."

08 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?