Reklamı Kapat

Andız: Kimse olmasa da CHP’nin gençleri, gençlerin CHP’si var

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, CHP’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

CHP’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız yazılı bir açıklama yaptı. Andız, “Kimse Olmasa da CHP’nin Gençleri, Gençlerin CHP’si var" dedi.

ULU ÖNDER ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI CHP’Yİ KURDU

19 Mayıs’ta başlayan Kurtuluş mücadelesi, binlerce yurttaşımızın yan yana, omuz omuza verdiği destansı mücadeleyle 9 Eylül 1922’de sona ermiştir diyerek sözlerine başlayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Kazanılan bu zaferden tam bir yıl sonra 9 Eylül 1923 tarihinde Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurmuştur. Türkiye’de en uzun süre iktidarda bulunan, çağdaş Türkiye’nin temellerini atan partimiz Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasisini inşa etmiştir” dedi.

GURUR KAYNAĞI VE SORUMLULUK DUYGUSU

Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve bundan sonra da mücadele etmeye de devam edecektir diyen Andız, “Partimiz çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur. İlk Genel Başkanımız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir” sözleri bizler için gurur kaynağı ve sorumluluk duygusunun nedenidir” diye konuştu.

BİZLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Andız, “Günümüzde Cumhuriyet’in kazanımları mevcut iktidar tarafından birer birer yok edilmek istenmektedir. Ülkemizin boğulduğu bu karanlığı aydınlatmak için sosyal demokrat anlayışı paylaşan, Atatürk devrimlerine gönülden bağlı  herkese, örgütlerimize ve bizlere büyük görev düşmektedir. Herkes şunu iyi bilmelidir ki, Atatürk ilke ve devrimlerine olan bağlılığımız, haksızlıklara karşı kararlılığımız devam edecektir. Bu karşı duruşta en büyük gücü halkımızdan, değerli partililerinden alan CHP, daha da büyüyecek ve gelişecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye’yi bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Partisi’ne, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor, partimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum. Kimse Olmasa da CHP’nin Gençleri, Gençlerin CHP’si var” ifadelerini kullandI.

08 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?