Reklamı Kapat

Yeni hekimler ekim ayında, görev başında

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde sıkıntı yaşanan branşlarda uzman ve pratisyen hekim takviyesi yapılmaya devam ediliyor. Başhekim Op. Dr. Yeksel Pehlevan, ekim ayında yeni uzman ve pratisyen hekimlerin hastanede göreve başlayacağını açıkladı.

Gölcük Devlet Hastanesi’nin uzun zamandır en büyük sorunlarından olan hekim sıkıntısı nihayet çözülüyor. Hekim takviyesi ile ilgili açıklama yapan Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; “Daha önce sıkıntı yaşanan branşlarda doktor takviyesi devam ediyor. Hizmet hükümlüğü kurasında 12 acil pratisyen hekim tahsis edilmiş olup ekim ayında göreve başlanması bekleniyor” dedi.

ÇOCUK VE ACİL TIP UZMANI

Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi’nde her branşta 5 uzman hekim görev yaparken tekrar kadro açılarak birer uzman hekim alınmasıyla hastanenin hekim kadrosu güçleniyor. Hekim takviyesi ile ilgili açıklamalarına devam eden Gölcük Necati Çelik Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yüksel Pehlevan; “Ayrıca 1 acil tıp uzmanı da bu süre içinde göreve başlayacak. Uzman doktor açısında da daha önce sıkıntı yaşanan branşta takviye yapıldı. 5 Çocuk Uzmanı ve bunun yanında iller arası bir çocuk uzmanı açılarak ve bunla birlikte 6 çocuk uzmanı olarak hekim kadromuz genişleyecek.

KADIN DOĞUMA UZMAN TAKVİYESİ

Kadın doğum uzmanı olarak aktif 4 hekimimiz görev yapıyor. Bunun yanında yine iller arası bir kadın doğum hekimimiz atanarak gelmesi beklenmektedir. Ayrıca ortopedi uzman sayısı 5’e ulaşmıştır. Dahiliye’de 5 uzman görev yaparken, aynı zamanda 6 uzman hekim için kadro açılmış olup gelmesi beklenmektedir. Böylece hastanemizde hekim sayısı ve niteliği açısından halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için çabalarımız, Bakanlığımızın desteği ile devam ediyor.

EK BİNA İNŞAATI SÜRÜYOR

Yeni hastane inşaatımız devam ederken mevcut hastanemizde halkımıza en iyi hizmeti verebilmek için hastanemizde birçok tadilat yaptık. Binamızın A bloktaki servisimizin tadilatı tamamen bitirilerek hizmete girdi. Bunun yanında hastanemizin yanında prefabrik ek bina olan hafif çelik konstrüksiyon yapımı devam ediyor.  Bu bölümde diyaliz ve poliklinikler hizmet verecektir. Buradaki asıl hedefimiz hizmet standartlarını yükseltmektir” dedi.

09 Eylül 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?