Reklamı Kapat

SanatFest ekibinden DJ Kardelen Başak açıklaması

İzmit Belediyesi'nin organizasyonu olan SanatFest kapsamında dün akşam Sekapark Uçurtma Tepesinde sahne alan DJ Kardelen Başak hakkında sosyal medyada dolaşan "PKK sempatizanı ve Atatürk düşmanı" bazı paylaşımlar gündeme düşmüştü. Bu paylaşımların kesinlikle kendisine ait olmadığını söyleyen DJ Kardelen, sona eren bir dava neticesinde beraat kararı aldığını da sözlerine eklemişti. Konuyla ilgili olarak Sanatfest ekibi de bir açıklama metni yayınladı.

İzmit Belediyesi'nin organizasyonu olan SanatFest kapsamında dün akşam Sekapark Uçurtma Tepesinde sahne alan DJ Kardelen Başak hakkında sosyal medyada dolaşan "PKK sempatizanı ve Atatürk düşmanı" bazı paylaşımlar gündeme düşmüştü. Bu paylaşımların kesinlikle kendisine ait olmadığını söyleyen DJ Kardelen, sona eren bir dava neticesinde beraat kararı aldığını da sözlerine eklemişti.

SANATFEST EKİBİ AÇIKLAMA YAPTI

Yerel medyada çıkan haberler sonrasında bir açıklama da SanatFest ekibinden geldi. SanatFest'i organize eden ekip yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: SanatFest, el emeği ile üretilen ürünlerin üreticileriyle tüketiciyi buluşturma, böylelikle el emeğini ekonomiye kazandırma sosyal misyonuyla uzun yıllardır el sanatları festivali düzenleyen, her hangi bir siyasi veya resmi kuruma bağlı olmayan, bağımsız bir organizasyondur. SanatFest olarak düzenlediğimiz hiç bir festivalde hiç bir resmi veya siyasi kurumdan maddi çıkar sağlamadık. Yerel belediyeler yalnızca lojistik olarak destek olmuşlardır. İzmit Belediyesi de SanatFest'e yalnızca lojistik destek sağlamış, her hangi maddi bir katkıda bulunmamıştır. Ayrıca el sanatları standlarının seçiminden sahne alacak kişilerin tespitine kadar bütün organizasyon içeriği SanatFest tarafından belirlenmektedir. Bu yılki festivallerimizde "Kadının gücü" konseptini işleyerek kadın üreticilerin ön plana çıkmasını sağlayarak festivalin sosyal sorumluluk boyutunu arttırmaya çalıştık. Bu konsepte uygun olarak el sanatçıları ve sahne alacak sanatçı ve DJ'lerde kadınlara daha fazla yer vermeye gayret ettik.

"HÜRRİYET'İN ŞAHSINA YÖNELİK KULLANILMASI"

SanatFest İzmit'in 3. akşamı sahne alan DJ ile ilgili olarak dün sosyal medyada dolaşıma giren paylaşımları üzüntüyle karşıladık. Zira güncel sosyal medya hesaplarında hakaret veya ayrımcı söylem içeren, SanatFest'le bağdaşmayacak veya suç teşkil edecek her hangi bir iletisine rastlamadığımız bu kişinin, kendisine ait olmayan sahte hesaplardan çok daha önce yapıldığı anlaşılan bazı nâhoş paylaşımların ekran görüntülerinin dolaşıma sokulduğunu görmekteyiz. Bu paylaşımların DJ performansının hemen ertesi gün yoğun dolaşıma sokulması ve İzmit Belediyesi ve kıymetli belediye başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet'in şahsına yönelik bir saldırı amacıyla kullanılması, bu işte art niyet olduğu izlenimini uyandırmaktadır. Nitekim festival programı uzun süre önceden açıklanmıştır ve o zamandan beri bu konu hakkında her hangi bir olumsuz dönüş olmamıştır. Bu da art niyetli bir saldırı olduğu yönündeki kanaatimizi pekiştirmektedir.

"HASSAS KONULAR"

Her ne kadar kimsenin siyasi görüşüyle ilgilenmiyor olsak da, kamuoyunu rencide edecek, milletimizin hassas olduğu konular, bu milletin ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukları olarak bizim de hassas olduğumuz konulardır. Yıllardır düzenlediğimiz festivallerimiz bunun en açık ispatıdır. Bu sebeple milletimizden ricamız bu tür art niyetli girişimlere hiç bir şekilde pabuç bırakmamalarıdır. Festivalin bunca coşkuyla sürüp tamamlanmasının ertesinde isterdik ki sadece başarılı kadınların emeği, "Kadının gücü" konuşulsun ve gündem olsun; "Kadının gücü"nü herkes duysun; kadının toplumsal ve ekonomik varlığının ne kadar vazgeçilmez olduğu görülsün. Değerli halkımıza duyurulur. Sanatfest Ekibi."

09 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Selim Eroğlu - İzmit Belediyesi ve destekçileri bırakın bu sahte mahte işlerini bu bayanın1 tane hesabı yok sahte olmayan hesapları ile ilgili olarakta Atatürkçü Düşünce Derneği bu DJ ile ilgili sahte iddiaları ortaya çıktıktan sonra !! Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu. Hesap sahte de resimlerde mi sahte ?, pes doğrusu. Peki bu ADD nin yaptığı suç duyusu sonucun da suçlu bulunursa bunu İzmit halkına nasıl açıklayacaksınız. 82 Milyonluk Türkiyede bula bula HDP yanlılarından başka sanatçı yok muydu ?. KYÖD de CHP bir yönetici dahi söylemiş HDP gizli ittifak ortaığımız diye. HDP ye diyet ödendiğinin ve onlara yakın sanatçılar çağrıldığının İzmit halkı farkında. Kaldı ki HDP sizin söylediğiniz gibi yasal bir partiyse, neden HDP sempatizmanı olan bir DJ nin bu yönünü kabul etmez bir tavır alıyorsunuz. Onlardan oy alırken iyi di de sonra mı kötü oldular?.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 10 Eylül 23:43
01

İzmitli filiz - Hesap sahteyse Atatürk resminin altında yatarak poz veren kim. Hadi açıklama yapın.

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 10 Eylül 13:19


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?