Reklamı Kapat

İlk ders zilini Vali vekili Yıldız çaldı  

2019-2020 Eğitim – Öğretim Yılı Açılış Töreni Karamürsel’in Yalakdere Köyü’nde gerçekleştirildi.  Vali Hüseyin Aksoy’un katılmadığı tören sonrası, Vali vekili Suat Yıldız ve protokol üyeleri ilk ders zilini birlikte çaldı

Açılış töreni İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Sonrasında program halk oyunları gösterisi ve protokol konuşmalarıyla devam etti. İlkokul ve ortaokulda eğitim gören öğrenciler ilk ders zilinin çalmasıyla sınıflarına girerek derslere başladılar. Törende konuşan Vali Vekili Suat Yıldız “Ülkelerin en büyük gücü eğitimli insan gücüdür. Çocuklarımızın ve gençlerimizin fırsat eşitliği içerisinde imkanlardan yararlanması için yoğun bir çaba içerisindeyiz” dedi.

VALİ KATILMADI

Törene Vali Vekili Suat Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Karamürsel İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır, Yalakdere Ortaokulu Müdürü Mustafa Ferhat Ulaş, Yalakdere İlkokulu Müdürü Oğuz Gülmez, AKP Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel, MHP Karamürsel İlçe Başkanı Çetin Öksüz, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Vali Hüseyin Aksoy izinde olduğu için programa katılmadı.

UZUN SOLUKLU BİR YOL

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, yeni eğitim öğretim yılını kutlarken, “Bilgi toplumların ilerlemesinin tek yoludur.  Bugün sınıflarınıza girecek ve öğrendiğiniz mutlu bir yıl geçireceksiniz. Eğitim hayatı uzun soluklu bir yoldur. Hayat sebepler ve sonuçlar silsilesiyle ilerlemektedir. Dürüstlük, sabır, adalet gibi değerlere sahip olmak bizi aydınlığa çıkarır. Bu bilinçle hareket edeceğinize inanıyorum. Öğretmenlik en kutsal mesleklerden biridir. Her çocuk inci tanesi gibidir. Her çocuğun farklı yetenekleri ve hayalleri vardır” ifadelerini kullandı.

KOCAELİ BAŞARILI

Çelik’in ardından konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, “Bakanlığımız 2012’den beri her yıl illere bakanlık temsilcisi gönderiyor. Bakanlık adına buradayım. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.  Kocaeli’de 439 bin 497 öğrenci ve 26 bin 546 öğretmenle eğitime başlıyoruz. Kocaeli eğitimde başarılı bir ilimiz. 2023 Eğitim vizyonu çerçevesinde hedeflerimize doğru ilerliyoruz” dedi. Ahmet Er’in ardından kürsüye gelen AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz da, tüm eğitim camiasın ve velilerin yeni eğitim öğretim yılını kutladı.

09 Eylül 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?