Reklamı Kapat

Aras’tan yeni eğitim ve öğretim dönemi

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras yeni eğitim öğretim dönemiyle ilgili açıklama yaparak, yeni dönemin eğitim camiasının tüm paydaşları için hayırlı olmasını dile getirdi.

Yazılı açıklama yapan Aras, “Baş tacımız öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin yeni eğitim öğretim yılını canı yürekten kutluyorum. Bir toplumun kalkınmasının ilk ve en önemli basamağı, hiç şüphesiz ki eğitimdir. Tarihimiz bunun örnekleri ile doludur. Tarihe eğitim açısından bakılacak olursa görülecektir ki: Fatih sultan Mehmet gibi dehaların başını çektiği bir eğitim sistemi, o günkü devletimizi, büyük bir imparatorluk seviyesine taşımıştır” dedi. Eğitim meselesinin milli görüşün birinci önceliği olduğunu belirten Aras, “İşte bu sebepten ötürü rahmetli Erbakan hocamız: ‘Bir milletin asıl gücü topu tankı değil, inançlı evlatlarıdır’ demek sureti ile bu konuyu gayet iyi özetlemiştir. Eğitim sorununu temelinden çözecek olan Yeniden Refah Partisidir. Yeniden refah iktidarında eğitimin teknik konuları değil, eğitim ruhu konuşulacaktır. Tıpkı Fatih Sultan Mehmet döneminde olduğu gibi, cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, tüm eğitim camiası çalışanlarının ve toplumumuzun yeni eğitim öğretim yılını kutluyorum” dedi.

10 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?