Reklamı Kapat

Değer: İnadına ‘Hürriyet’

CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, son günlerde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik eleştirilere karşı çıkarak, Hürriyet’e destek çıktı

Bir açıklama yayınlayan Değer, “Siyasi iktidar ülkemizi de,  belediyeleri de mahvetti. Yerel seçim sonucunda kazandığımız belediyeleri bize devrettiler. Belediyeleri büyük borçlar içinde bıraktılar. 17 yıldır yerelde ve genelde kadrolaşmaları biz yapmadık.  Biz daha yeni başladık 17 yıldır ülkemizi ve belediyeleri yöneten asıl sorumlu olan ve yönetenler düşünsünler” dedi.

“AKP OLUNCA ÇIT ÇIKMIYOR”

Değer devamında, Kocaeli’de AKP’nin 11 İlçede belediye başkanı ve büyükşehir belediye başkanı da aynı partililer.  Aynı partide farklı isimleri belediye başkanı yapıyorlar. Belediyede tüm kadroyu değiştiriyorlar ve çıt yok.     Kocaali’de bir belediyeyi CHP  (İzmit’i )kazanıyor. Bütün gözler İzmit’te Fatma Kaplan Hürriyet’te. Bir elamanın yeri değişiyor eleştirenler, çamur atanlar ve  yerden yere vuran vurana.  Farklı siyasi partiden belediye alınmasına rağmen işten çıkarma yapmıyor. Oysa AKP ‘e aynı siyasi partiden farklı bir isim belediye başkanı oluyor ve başkan yardımcıları dahi tüm kadroyu değiştiriyor ve yeniden kendi kadrosunu kuruyor kimseden çıt çıkmıyor” dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK…

Fatma Kaplan Hürriyet’e ne kadar çamur atarlarsa atsınlar, şeffaf belediyecilik yaptığı için sorun olmayacağını söyleyen Değer, “Bizim belediyecilik anlayışımızın geçmişten örnekleri var.  Bugün de İzmir, Eskişehir, İzmit ve benzeri belediyelerimizin dünyada konuşulan belediyeler olduğu unutulmamalıdır. Belediyecilik denilince akla sosyal belediyecilik anlayışı ve Cumhuriyet Halk Partisi gelir. Kocaeli’de de bu anlayışı İzmit belediye başkanımız Sayın Fatma Kaplan Hürriyet yapıyor. Şu konserde şu olmuş diyen anlayış önce kendilerine bakacaklar. İnadına sosyal belediyecilik anlayışımız, inadına Fatma Kaplan Hürriyet” ifadelerini kullandı.

11 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?