Büyükşehir’in kaç kiralık aracı var?

Mecliste CHP’li Taşdemir Başkan Tahir Büyükakın’a belediye uhdesinde kaç kiralık araç olduğu, yıllık giderlerinin ne kadar olduğu ve yıllık periyotlarının ne olduğunu sordu.

Haber albümü için resme tıklayın

Büyükşehir Belediye Meclisi Tahir Büyükakın başkanlığında toplandı. Toplam 77 maddenin karara bağlandığı meclis sakin geçti. Mecliste CHP’li Taşdemir Başkan Tahir Büyükakın’a belediye uhdesinde kaç kiralık araç olduğu, yıllık giderlerinin ne kadar olduğu ve yıllık periyotlarının ne olduğunu sordu. Başkan Büyükakın, Taşdemir’in sorusunun yazılı olarak cevaplandırılacağını belirtti. Başiskele Döngel Mahallesi 183 ada 2 parselde inşa edilen Karşıyaka Kültür Merkezi Binası’nın zemin kat 14 No’lu bölümün bir kısmı ile 15 No’lu bölümün muhtarlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Başiskele İlçesi Barbaros Mahalle Muhtarlığına tahsis edilmesi ile ilgili raporu oy birliği ile kabul edildi. Konuyla ilgili konuşan CHP’li Taşdemir, “Avukat arkadaşlarımızla toplantı yaptık. Bunun hukuki bir alt yapısının olmadığı konusunda bizleri bilgilendirdiler. Hukuk komisyonu bir toplantı yaparsa iyi olur” dedi. Büyükakın ise “İsterseniz yapabilirsiniz. Avukat arkadaşlarımız sadece hukukçu gözüyle bakıyorlar. Meclisimiz muhtarlara yer tahsis ettiğinde cezası var mıdır diye sordum. Cezası yokmuş, biz de veriyoruz” dedi.

12 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?