Reklamı Kapat

Güzel: “Toplantılarımıza katılmak farzdır”

YRP İzmit ilçe teşkilatının divan toplantısında konuşan İl Teşkilat Başkanı Naim Güzel, “Yaptığımız toplantılar Siyonizm’in merceği altındadır. Toplantılarımıza katılmak, namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmek gibi farzdır” dedi.

Nuri AKÇAHARMAN
Nuri AKÇAHARMAN Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi İzmit İlçe Başkanlığının aylık divan toplantısı ilçenin yeni binası olan Kemalpaşa Mahallesi İmarethane Yokuşu Tunalı İş hanı No:6 adresinde yapıldı. Toplantıya İlçe Başkanı Musa Kahya, İl Teşkilat Başkanı Naim Güzel, ilçe yönetimi ve partililer katıldı. Toplantıda konuşan İl Teşkilat Başkanı Naim Güzel “ Her hafta yapılan toplantılarımıza katılmak, namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmek gibi farzdır. Yeryüzündeki hak batıl savaşında yaşadığımız batılı temsil eden siyonizmi çok iyi anlamak zorundayız. Sömürü düzeninin ortadan kaldırılması için siyaset yapmak ve iktidar gelmek gerekiyor. Yaptığımız toplantılar siyonizmin merceği altındadır” dedi.

Haydut tipler ülkemizi çıkmaz sokağa sokmuştur
Aylık ilçe toplantısında ilk söz alan İzmit İlçe Başkanı Musa Kahya “Ülkemizde Hz. Mevlana’nın pergel metaforunu uygulamak zorundayız. Bu Medeniyet dinamiklerine sabitlemek pergelin hareketli ayaklarıyla da bütün dünyaya açılmak. Bunu manevi ve maddi atılım olarak da yorumlayabiliriz. Biz bir asırdır pergelini şaşırmış bir toplumuz. Unutmayınız ki kökü ağaç meyce vermez. Kültür, sanat ve medya dünyamız işgal alında. Başkalaşım yemiş gibiyiz sadece cebini düşünen haydut tipler ülkemizi çıkmaz sokağa sokmuştur” dedi.

Yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya
Sözlerine devam eden Kahya, “Batı dünyasının posası çıkmış ürünleri ülkemize entegre eden gençlerini celladına aşık eden bir iktidar istemiyoruz. Zaman, enerji ve kan kaybediyoruz. Genç kuşaklarımızı gözümüze baka baka kaybediyoruz. Olarak bu duruma seyirci kalamayız. Eğitimde teorik ilgi biriktirme ve ezbercilik mantığı yerine bilgilerin uygulanması yenilik yapılması bilgiyi kullanarak ortaya ürün konulması bizim iktidarımızda esasa alınacaktır. Eğitim sistemimizin sadece fiziksel değil bilimsel açıdan da temeli atılacaktır. Yeniden Refah Partisi’nin hedefleri yaşanabilir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyadır” dedi.

Biz milli olacağız
Kahya “İnsanlarımız geleceğe güvenle bakamıyor. Gelecek kaygısı ve geçim sıkıntısı olan bir Türkiye’de yaşanabilir hedefler olamaz. Son 16 yılda yüzde yüzü yerli mal olan bir ürünü dünyaya ihraç edemiyoruz. Dev sanayi kuruluşlarımız birer birer özelleştirilerek elden çıkarılmıştır. Yeniden Refah Partisi samimi kadroları ve köklü tecrübesiyle ülkenin yeni yüzü olmaya adaydır. Her olan ve proje ekonomiden sosyal politikalara kadar her alanda atacağımız adımlar milli değerlerimizi uygun olacaktır. 80 parti var ama milli değil, Muhalefetleri milli değil, iktidar milli değil biz milli olacağız” dedi.

Seçilmiş insanlarız
İlçe Başkanı Kahya’nın ardından konuşan Birim Başkanı Nurettin Kulaksız, “20 mahalle başkamız görevlendirilip atanması yapılmıştır. Mahalle başkanları seçilmiş ve sekretaryamız tarafından belirlenen 52 mahallemizin müfettişleri atanmıştır. Diğer 52 mahallenin müfettiş atamaları için çalışmalarımız devam etmektedir” dedi. Ardından Tanıtım ve Medya Başkanı Fahrettin Kul faaliyet raporunu sundu. Ardından kürsüye gelen İl Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Naim Güzel, “Allah’ın cihad yolunda açtığı davada rabbimizin bizi bu görev için gönderdiği seçilmiş insanlarız. Erbakan Hocamızın yaşam biçimini her zaman örnek alırız. Kuran’ı, İslam’ı çok iyi bilen biriydi. Gördü ve inandı ki Kuran sadece kendini kurmaya değil insanlığın tamamını kurtarmayı emretmişti” dedi.

Toplantılarımız siyonizmin merceği altındadır
Ülkemizde adaletsiz dağılım olduğunu ifade eden Güzel, “Bir tarafta faiz lobisi haksız kazanç elde ederken bir tarafta asgari ücretli vatandaş geçim derdi çekiyor. Her yerde adaletin tesisi gereklidir. Adaletin tesisi, insanlığın refahı, huzur, barış, kul haklarını teminat altına almak ve ahlak ve maneviyatın önceliğini sağlamak görevlerimizdir. Bunları uygulamak için iktidar olmak lazım. Siyasi yapı içinde siyaset yapmak zorundayız. Her hafta yapılan toplantılarımıza katılmak; namaz kılmak, oruç tutmak hacca gitmek gibi farzdır. Yeryüzündeki hak batıl savaşında yaşadığımız batılı temsil eden siyonizmi çok iyi anlamak zorundayız. Sömürü düzeninin ortadan kaldırılması için siyaset yapmak ve iktidar gelmek gerekiyor. Yaptığımız toplantılar siyonizmin merceği altındadır” dedi.

Paraları betona verdiler
Sözlerini sürdüren Güzel, “Erbakan Hocamızın iktidardan alınmasının nedeni namaz kılması, hacca gitmesi eşinin ve çocuklarının tesettürlü olması kesinlikle değildir. Erbakan Hocamız, denk bütçe yaparak paylaşıma müdahale etmiş, İran ve Irak’ın ambargolarını delmiştir. İran ve Amerika arasında dolar kullanmama mücadelesini başlatmıştı. Bu yüzden iktidardan alınmıştır. Bugünkü iktidar 500 Milyar Doları faize beton ve çimentoya vermiştir. Böyle bir hükümetten paylaşımda adil olmasını bekleyemeyiz. Enflasyonun yüzde 30 açıklandığı bir ülkede yüzde 3+3 zam mantıklı değildir” dedi.

Yüzde 50 zam yapacağız
Türkiye’deki memurların yüzde 85’inin yoksulluk sınırının altında yaşadığına dikkat çeken Güzel, “Yüzde 50 zam verirsek yoksulluk sınırının altından kurtuluyoruz. İktidara geldiğimiz gibi yüzde 50 zam yapacağız. Asgari ücretin 2020 olduğu ülkede 600 TL otoban parası olur mu? Başkanlık uçağına 600 milyon dolar veren iktidar, Sakarya tank palet fabrikasını 50 milyon dolar bulamadığı için elden çıkarmıştır. Bunun için İslam birliğinin kurulması şarttır. Bu birliğin kurulması çalışmalarımıza bağlıdır” şeklinde konuştu. 

15 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Nuri Akçaharman


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

15

Ekrem - Bi bitmediniz! Dini, kitabi kullanmaktan bikmadniz be!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 09:53
13

A.tohumcu - FARZI SEN Mİ BELİRLİYORSUN? DİNİ RAHAT BIRAKIN.BAŞKA MALZEME BULUN.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 16 Eylül 07:20
12

70 - Farz olan ALLAH ın emirleridir. Senin toplantın değil bırakın artık insanları inançlarıyla kandırmayı. Biri çıkıyor farz biri çıkıyor oy veren cennete gidecek yeter artık.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 21:36
11

Çiçek - yeter artık şu dinimizi alet etmeyin be kendi çıkar saçmalıklarınıza başka örnek yokmu vereceğiniz farzmış baksana sen ya

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 21:04
10

Izmitli - HACI BEN SİZE BİR ŞEY SÖYLİYEYİM Mİ ? SİYASET DİN İŞİ DEĞİLDİR SİYASET DEVLETİ YÖNETME BİÇİMİDİR VE SİZ VE SİZİN GİBİ ÇAKALLAR DİNİ SİYASET İLE BİRLEŞTİRİP SÖZÜM ONA DİNDAR GÖRÜNÜP HALKIN SAF TEMİZ DUYGULARINI ALLAH KORKUSUYLA ELİNDEN ALIP KENDİNİZE RANT ELDE ETME PEŞİNDESİNİZ AMA HALTA ÖZELLİKLE SON YILLARDA UYANDI AKILLANDI YEMİYOR ARTIK SİZİN PALAVRALARINIZI, SİZİN YÜZÜNÜZDEN ATAİZM PATLADI SİZİN YÜZÜNÜDEN DİNDARLARA BAKIŞ DEĞİŞTİ SİZİN YÜZÜNÜZDEN ARTIK İNSANLAR CAMİLERDEN UZAKLAŞTI SİZİN YÜZÜNÜZDEN NE DİYANETE NE DİN ADAMLARINA NE TARİKATLARA NEDEN SİZİN GİBİ DİN EKSENLİ PARTİLERE İNANÇ KALMADI NE DEMEK SİZİ DİNLEMEK FARZDIR YA ? HAŞA SİZ ALLAHMISINIZ SİZ PEYGAMBERMİSİNİZ FARZ ALLAHIN EMRİDİR VE SİZ BU KELİMEYİ NASIL KULLANABİLİRSİNİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN SİYASETTEN TİKSİNİYORUZ ONU GEÇTİK DİNDEN İNSANI SOĞUTUNUZ MAZALLAH. ANLAMADIĞIM SEN BU CÜMLEYİ KULLANIRKEN BİRİDE ÇIKIP DEMİYORKI YA SİZ NE DİYORSUNUZ ?

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 20:43
09

Mehmet - Arkadaslar siyaset toplantı v.b... milli görüşculerin ümmetin iyiliği için yaptığı ve yapılan her faaliiyet cihaddir ama siz de cihadin farzin ne manaya nedemek istediğini anladınız ama illa işi karıştırma cabasindasiniz yapmayın ya hu. ...

Biz yeniden huzur getireceğiz örnek tabiki erbakan hükümeti refah yol iktidarında yapılanlar yine yüzler gülecek refahla inşaallah fatih erbakan ile gönüllere evet. .

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 15 Eylül 20:16
06

Kafkas Kartalı - Yahu senin toplantına katılmak Allahın kesin emrimi hașa.Bu da bir tür dini sapkınlık.Dini siyasete alet edenleri Allah ıslah etsin.Yazıklar olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 18:30
05

İzmitli - Oy verende direk cennete gider herhalde.. Yaa sabır yaaa sabır... Allah akıl verirken siz napıyordunuz acaba

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 17:41
04

Mert Ataman - İşte ağzından çıkanı kulağı duymayan, dini çıkarları için kullanan bir tanesi daha. Farz emrini sadece Allah verir. Bu zat haşa kendisini Allah zannediyor galiba. Bu lafı peygamberimiz söyleyememiştir. Allah bunları bildiği gibi yapsın.

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 17:33
03

Musa Sert - Akp, Refah, Yeniden Refah, Saadet isimler değişir ama karakterler ve tarz değişmez. Yazıklar olsun her kim ki dini siyasete alet ediyor ise.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 16:22
02

Mustafa - Namaz, oruç anladım da sizin toplantıya katılmanın farz olduğu bilmiyordum. Bravo

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 15:33
01

İzmi̇tli̇ - SİZİN TOPLANTINIZA KATILMAZSAK SANKİ FARZ OLAN İBADETLERDEN İNSANIN ÇIKACAĞINI SÖYLÜYOR BAŞKAN.TİPİK BİR DİN KORKUTMASIYLA DİN TÜCCARLIĞI YAPIYORSUNUZ.AKEPE DEN NE FARKINIZ VAR.HİÇ.HİÇ.HİÇ.HİÇ.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 15:31
07

rambo - @İzmi̇tli̇ 01 nolu yoruma cevabı: izmitli garip grip yorumlar yapıyosun dikkatli ol.....

Yanıtla . 0Beğen . 4Beğenme 15 Eylül 20:04


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?