Milli Eğitim Kocaeli'de bin 500 personel alacak

Milli Eğitim Kocaeli'de (9 ay) çalıştırılmak üzere okullarda görev alacak bin 500 personel alacak.

İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz, 1000 temizlik görevlisi ve 483 güvenlik görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. Başvuru tarihlerinin 23.09.2019 – 27.09.2019 tarihleri arasında olacağı açıklanırken, iş başı ise 09.10.2019 tarihinde olacak. Yılmaz, e-Devlet veya www.iskur.gov.tr adreslerinden; TYP’ye kolay ve hızlıca başvurulabileceğini aynı zamanda İl Müdürlüğü ve hizmet merkezlerine, 23 Eylül – 27 Eylül tarihlerinde müracaat edilebileceğini bildirdi.

KATILIM ŞARTLARI NELERDİR?

*Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

*18 yaşını tamamlamış olmak,

*Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

*Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

*TYP’ye başvuran adayların, ikamet ettikleri hanenin toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5 ) katını aşamaz. Katılımcılardan, hane halkı toplam gelirinin asgari ücretin netinin bir buçuk ( 1,5) katını aşmadığına dair beyanname alınacaktır. Beyannamenin asılsız çıkması halinde; TYP programları iptal edilecek, bir yıl cezalı olacak, ödenen ücretler geri alınacak.

TOPLUM YARARINA PROGRAM (TYP) NEDİR?

İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

Başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz

16 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz