Ulaşımda zamlı tarife uygulaması önümüzdeki haftaya kaldı

5 Eylül itibariyle Kocaeli’de ulaşıma zam yapılmıştı. Yeni tarifenin uygulamasına ise bir türlü geçilemedi. Yeni tarife uygulamasının gecikmesinin nedeni ise öğrencilerin ulaşım kartına belediye tarafından verilecek 40 kuruşluk destek ile ilgili güncellemenin bitmemesi gösterildi

UKOME tarafından yapılan ulaşım zammı, toplu taşıma araçlarında uygulamaya geçmedi. Herkes önceki gün yeni tarifenin başlayacağını sanıyordu ancak Kent Kartlar yine eski tarifeden çalışıyordu. Minibüs ve otobüs sahipleri, “80 vilayette yeni tarifeler başladı, bir tek Kocaeli de başlamadı” diye yakınıyor. Fiyat güncellemelerinin Kent Kartta yansıtılamamasının nedeni ise daha sonra ortayı çıktı. Bilindiği gibi Büyükşehir Belediyesi öğrenci kartlarına her bilet için 40 kuruş destek verecek. Bu 40 kuruşluk desteğin sisteme entegre edilebilmesi için yapılan çalışmalar halen sürüyor. Yeni tarifenin Kent Kartlara yansıması ise 1 haftayı bulacağı açıklandı. Buna göre Kocaeli’de yeni ulaşım tarifesi bir hafta sonra uygulanabilecek.

17 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz