İzmit Belediyesi o bina için istinat duvarı örüyor

Geçtiğimiz ağustos ayında İzmit Cedit Mahallesi Eski Hastane Sokak üzerinde bulunan Karadeniz Apartmanı’nın temeli kaymış ve bina AFAD ekipleri tarafından boşaltılmıştı. İzmit Belediyesi binanın güvenliğini sağlanması amacıyla istinat duvarı örme çalışması gerçekleştiriyor

22 Ağustos tarihinde İzmit Cedit Mahallesi Eski Hastane Sokak üzerinde bulunan Karadeniz Apartmanı’nın temeli kaymış ve bina AFAD ekipleri tarafından güvenlik gerekçesiyle boşaltılmıştı. Yaşanan olayı duyar duymaz bina sakinlerinin yanına giden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet her türlü desteği sağlamış ve devam eden süreçte gelişmeleri yakından takip etmişti.

GÜÇLENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İzmit Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Karadeniz Apartmanı ve Maslak Sokak sınırında kalan binanın güvenliğinin sağlanması amacıyla binanın çevresinde moloz taş istinat duvarı çalışmalarına başladı. Belediye ekiplerinden alınan bilgilere göre 2.grup tescilli duvar bulunan Eski Hastane Sokak’ta Kocaeli Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü tarafından alınan onaylar doğrultusunda müze müdürlüğü denetiminde güçlendirme çalışmaları devam ettiği belirtildi. Çalışmanın ne kadar süreceği belirtilmedi.

 MİSAFİRHANEYE YERLEŞMİŞLERDİ

Binanın boşaltılmasının ardından, bina sakinlerinin önemli bir bölümü çevredeki akraba ve arkadaşlarının evlerine misafir olmuşlar, bir kısmı da Kuruçeşme’deki misafirhaneye yerleşmişlerdi. Süre uzadıkça sıkıntıları artan ve geçtiğimiz günlerde yapılan İzmit Belediyesi Meclis toplantısına da katılan apartman sakinleri, bir an önce çalışmanın tamamlanmasını ve evlerine dönmeyi bekliyor.

18 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz