DSP İzmit'te oy verme işlemi sürüyor

DSP İzmit’te bugün 11’inci Olağan Genel Kongresi gerçekleşti. Kongrede açıklamalarda bulunan İzmit İlçe Başkanlığı’na tek aday olan Ömer Karakaya, “Biz hiçbir zaman koltuğa sevdalı olan bir ekip olmayacağız” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

DSP (Demokratik Sol Parti) İzmit İlçe’nin 11’inci Olağan Genel Kongresi bugün gerçekleşti. Kongrede tek aday İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım’ın yerel seçimlerde aday olması nedeniyle istifa etmesinin ardından başkanvekilliği görevini yürüten Ömer Karakaya oldu. 131 üyenin oy kullanma hakkı olduğu kongre saat 15.00’de başladı. Kongreye tek aday olan Ömer Karakaya’nın yanı sıra DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, İzmit İlçe eski Başkanı Hülya Yıldırım ve parti örgütü katılım gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan Başkanlığı’na oy birliği ile Gazanfer Seyhan seçildi.

“KOLTUĞA SEVDALI BİR EKİP OLMAYACAĞIZ”

Kongrede ilk olarak faaliyet raporları okundu. Faaliyet raporunda parti olarak yapılan işlerden söz edildi. Daha sonra en sonda yer alan oy kullanma işlemi oy birliğiyle dilek ve temenniler maddesi öncesine alındı. Tek aday olan İlçe Başkanvekili Ömer Karakaya oy kullanma işlemi öncesinde, “Demokratik Sol Parti bir aile gibi. Siyasete küstüğüm noktada beni tekrar siyasete getirdi. Partinin bulunduğu durum anlamında, DSP’nin geçmişini kullanarak kendine çıkar sağlamak isteyip buradaki koltuğu kullanmaktansa DSP’nin bir gün doğru çalışmalarla olması gereken yerde olacağı inancı nedeniyle buradayım. Biz hiçbir zaman koltuğa sevdalı olan bir ekip olmayacağız. Gelen eleştirileri ciddiye alacağız, hatalarımızı düzelteceğiz. Aday olmakta önceliğimiz partinin kullanılmasına izin vermemek, DSP’yi kendi çıkarları için kullanılmasının önüne geçmek. Hedefimiz Demokratik Sol Parti’nin yeniden güçlenmesi” dedi.

“MESAİ SAATİNDEYİZ”

İnanç sorununun olduğunu belirten Divan Başkanı Gazanfer Seyhan, “Demokratik sol anlayış, vizyonu ile ülkemize tam uyan bir anlayıştır. Ekrem İmamoğlu, DSP’nin anlayışını ortaya koyan bir isim oldu. Toplumun her kesiminden oy aldı. Bugün çok kişi değiliz. Sadece bazı arkadaşlarda görüyorum ki inanç sorunu var. İnanç sorununu halledersek her şeyi hallederiz” ifadelerinde bulundu. Kalabalığın az olduğunu belirten Divan Başkanı Gazanfer Seyhan’a Dedeoğlu cevap verdi. Dedeoğlu, “Mesai saatindeyiz, gençler çalışıyor”dedi.

“HER ZAMAN DSP İÇİNDE OLACAĞIM”

Eski İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, “Ben Demokratik Sol Parti ile tanıştığımda 17 yaşındaydım. Burası bir aile. Ömer kardeşim dediğim bir isim. “Gel siyasete yeniden başla birlikte halledelim” dedim. Ömer’e başarılar diliyorum. Eski yönetimden sadece 2 tane ablası yeni yönetime destek verecek. Geri kalan arkadaşlar yeni arkadaşlar. Demokratik Sol Parti silkelenip yeniden ayağa kalkmalı. Ben başkanlığı bıraktım evet ama her zaman Demokratik Sol Parti’nin içinde olacağım. Bana verilecek her görevde devam edeceğim. Demokratik Sol Parti için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bana destek olduğunuz gibi Ömer’e de destek olmanızı istiyorum. Yeni ilçe başkanıma başarılar diliyorum” ifadelerinde bulundu.

“HÜLYA YILDIRIM’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Görev  değişimi hakkında konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu,”Bir yerel seçim, bir referandum geçirdik. Bu yerel seçim ve referandumda İzmit ilçemiz diğer ilçelerimiz gibi canını dişine takıp imkanlar dahilinde savaştı. Çünkü devlerle çalıştık. Onlara devletten imkan verilirken biz kendimiz halledebildik. Hülya Yıldırım’ın yaptığı şeyler gerçekten önemli şeyler. Hülya Yıldırım kardeşimize teşekkür ediyorum. Partiye gönül vermiş arkadaşlarımın zaman içerinde görev değişimi doğal bir olay. Bizim partimiz mutlaka bu arkadaşlarımızı değerlendirecektir, daha üst makamlara getirecektir” dedi.

“BU BİR İNANÇ MESELESİDİR”

“Hükümet vatandaşın sırtına çıkmış” diyen Dedeoğlu, “DSP, ulusalcı, sol, merkezi yanı olan, Türkiye’nin yüzde 80’ine hitap eden bir parti. 99’da koalisyonla iktidara geldiğimiz zaman verdiğimiz hizmetleri hiç kimse yadsıyamaz. Ekonomi yavaş yavaş düzeltiliyordu, terörist başı yakalanmıştı. “Sonradan beni kullandılar, aslında ben hepinizi çok seviyorum” diyen yazarkasa fırlatan vatandaşı kullananlar şu anda bu ülkeyi berbat bir şekilde idare ediyorlar. Dolar yükseldi, enflasyon diz boyu sorsanız. Elektriğe ayrı, suya ayrı, doğalgaza yapılan zam belli yani şu anda hükümet vatandaşın sırtına çıkmış ve yürümeye çalışıyor. Biz iktidarda olduğumuz zaman yoksulluk, terör bu kadar yoktu, hiçbir devlet Türkiye’nin içişlerine karışmamıştı. Şu anda mecliste olmayabiliriz, seçimlerde az oyumuz olabilir ancak gönül vermek, çok değil nitelikli olmak önemlidir. Bu bir inanç meselesidir.Bugün ayrıca Gaziler Günü, tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum, karşılarında eğiliyorum.Şu anda Türkiye’ye var olan koşulları nedeniyle, her zaman olduğu gibi hep bu ülke Demokratik Solculara teslim edildi. Demek ki güvenirliğimiz var”şeklinde konuştu.

“BİZ ARTIK YAŞLANDIK”

Parti üyesi İhsan Atmaca söz alarak“Benim tek dileğim ve istediğim yeni arkadaşların burada olması. Biz artık yaşlandık. Ancak gördüğüm kadarıyla hiçbir genç arkadaşa rastlamadım. Tek temennim üzerimize düşen vazifeler varsa maddi ve manevi yardımlarda bulunacağız ama biz artık yaşlandık” dedi. Konuşmalar sonrasında partililer oy kullanma işlemine geçti.

ÖMER KARAKAYA KİMDİR?

1980 İzmit doğumlu Ömer Karakaya Yalı Hamamı’nın sahibi. Partide geçmiş dönemlerde ilçe sekreterliği yapan Ömer Karakaya, 31 Mart yerel seçimlerinde istifa ederek aday olan İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım’ın yerine Başkanvekili olarak görev yaptı.

İLÇE BAŞKANI ÖMER KARAKAYA YÖNETİMİ

Asil Yönetim

Birkan Karayel, Güldane Abay, Kenan Yıldırım, Sultan Kara, Cenk Alemdağ, Ülker Şimşek, Yasin Özmen, Berat Kılıç, İsmail Güneş, Cengiz Kaya isimleri yer aldı. Yedek yönetimde ise Adalet Vural, Gülden Aynaz, Neşet Çakır, Mehmet Tekin, Tülay Tanrıkulu isimleri yer aldı.

İl Kongre Delegeleri

Hülya Yıldırım, Hüseyin Tuluç, Acar Çakar, Ömer Karakaya, Rasim Kara, Kenan Yıldırım, Birkan Karayel, Cenk Alemdağ, Sultan Kara, Rahim Yıldız, Ülker Şimşek , ŞengülKarlıkaya, Fehmi Gökdemir, Adalet Vural, Kenan Baş, Berat Kılıç, Gülden Aynaz, Güldane Abay, Emin Pişkin, Gülay Sağır, İsmaiş Güneş, Neşet Çakır, İhsan Atmaca, Yasin Özmen, Nurgür Dedeoğlu, Burhan Gürkan, Sevdiye Güzel, Yücedağ Çağrı Bakan, Ecevit Ülker, Mehmet Tekin, Metin Palabıyık, Mehmet Ali Tekin, Doğan İbişoğlu

19 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Bora yılmaz - ne kadar klasik bir cümle ... Hep böyle derler sonrası ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Eylül 17:15


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?