ODTÜ- KYÖV’de veliler bilgilendirildi

ODTÜ KYÖV Okulları ilkokul rehberlik servisi ve birinci sınıflar zümresi tarafından, birinci sınıf velilerine yönelik “Ailem Okula Başlıyor” veli eğitim semineri düzenlendi

ODTÜ- KYÖV Okulları ilkokul rehberlik servisi tarafından, birinci sınıf velilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının amacı hakkında bilgilendirmede bulunan kurum yetkilileri, “Ailem Okula Başlıyor” veli eğitim semineri öğrencilerin gelişim dönemleri ve ailelerin çocuklarıyla iletişiminde ihtiyaç duydukları konular çerçevesinde hazırlanmıştır” açıklamasında bulundu.

 İLETİŞİM YOLLARI ANLATILDI

Drama ve dans öğretmeni Sevda Yıldırım’ın tanışma etkinlikleri ile başlayan eğitimde, rehber öğretmeni Şükran Akcan, “6-7 Yaş Çocuğunun Gelişim Özellikleri “ konu başlıklı atölye çalışması ile öğrencilerin fiziksel-motor, sosyal-duygusal ve bilişsel gelişim özellikleri ile  süreçte ihtiyaç duyulan doğru iletişim kanalları hakkında bilgi aktarımında bulundu.  Veli-Öğrenci-Öğretmen üçgenindeki ritimsel uyumun önemi müzik öğretmeni Emre Efe tarafından sunum ve perküsyon çalışması ile anlatıldı.

19 Eylül 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?