Büyükşehir’den taş ocağı açıklaması

Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Kandıra Babaköy hakkında açıklama yapan CHP Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Engin Taşdemir ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çakmak,” Oraya kadar gidip açıklama yapıyor ancak demek ki dersine çalışmamış” dedi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak bugün Büyükşehir Belediyesi makam odasında CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Engin Taşdemir’in dün Kandıra Babaköy hakkında yaptığı açıklamalar üzerine basın toplantısı düzenledi. Taşdemir, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ı göreve çağırdığını belirterek, “Kandıra Babaköy’de tarihi mezarlar taşocağı tehlikesiyle karşı karşıya. Tahir Bey buradaki tarihi dokuya ne zaman sahip çıkacak” ifadelerinde bulundu.

“DEMEK Kİ DERSİNE ÇALIŞMAMIŞ”

Konunun üzerinde durmaları gereken bir konu olduğunu belirten Çakmak, “Basın yayın organlarında CHP Meclis Temsilcisi Engin Bey’in beyanatları açıklama yapma yönünde zorladı. Engin kardeşimizle bireysel ilişkilerimiz çok güzel ancak buradan Kandıra’ya kadar gidip incelemiş. Oraya kadar gidip açıklama yapıyor ancak demek ki dersine çalışmamış. Bu durumda bilgisizliği ortaya çıkıyor. Büyükşehir belediyemizin yetkisinde olmayan Kocaeli Valiliği’nin Kültür Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan bir yer hakkında açıklama yapmış. Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın’ın adını anarak konuşması üzerinde durmamız gereken bir konu” dedi.

“KASTEN SÖYLÜYORSA CAHİLLİKTİR”

Taşdemir ile sürekli temas halinde olduklarını belirten Çakmak, “Şunu özellikle belirtmem lazım ki sayın başkanım sözünün eridir. O konuda kurduğu cümle hiç yakışı kalan cümle değil. Kendisine yakıştıramadım. Eğer, bilgili olduğu halde yani cahil değilse o zaman kasıt var o da hiç yakışmıyor. Bizim büyükşehir belediyesinin ne taş ocağının yetkisiyle, açılmasıyla, kapatılmasıyla ne de sit alanıyla ilgili bilgisi olmuyorsa cahil, bildiği halde kasten söylüyorsa cahilliktir. Sürekli temas halindeyiz. Bize konuları iletse, beraber konuşsak sağlıklı çözümlere konuşuruz. Kocaeli’nin tarihi yerleri bizim değerimizdir, korumak, kollamak hassasiyetimizdir” şeklinde konuştu.

“BİZ SÖZÜMÜZÜN HER ZAMAN ERİYİZ”

“Siyaseti daha zarif yapalım” diyen Çakmak, “Ayrıca kurulunda bu konuda kararı var. Orada bahsi geçen mezarın da taş ocağının sınırları dışında olduğuna ilişkin bir karar var. Kocaeli’ye ilişkin olarak beraber neler yapabiliriz konusunda her türlü işbirliğine açığız. Büyük bir oy oranıyla seçilerek görevi üstlenmiş bir büyüğümüze ifade kullanırken birilerinin daha dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum. Lütfen bu siyaseti daha zarif yapalım. Engin kardeşimizi de bu konuda daha dikkatli olmaya davet ediyorum. Biz sözümüzün her zaman eriyiz.” dedi.

19 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ersoy Kandemir - Madem siz dersinize iyi çalıştınız söylermisiniz İsunun müdürlük binasının yapıldığı yerde çıkan Roma dönemine ait lahit mezarları kepçelerle kaç günde kazdığınızı,buradan vereceğiniz cevapla tüm halkımız sizlerin doğaya ve tarihe ne kadar duyarlı bireyler olduğunuzu çok iyi anlayacaklardır diye düşünüyorum!

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 08:11Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz