Kocaeli İl Emniyet Müdürü değişti

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. 49 ilin Emniyet Müdürü değişirken, Kocaeli İl Emniyet Müdürü de değişti

Emniyet Müdürleri Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararname ile boşta bulunan 4 Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı görevine atama yapılırken, 49 ilin Emniyet Müdürü değişti. Bu illerden 14'ünün Emniyet Müdürü, polis başmüfettişliğine getirildi.

ŞANLIURFA'DAN KOCAELİ'YE

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü'ne atandı. Denizci'den boşalan Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü görevine ise Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu atandı. Öte yandan Tipioğlu'nun 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde AKP'den milletvekili aday adayı olduğu öğrenildi.

VEYSEL TİPİOĞLU KİMDİR?

Veysel TİPİOĞLU 1966 yılında Kars'ta doğdu.İlkokulu, Orta ve Lise öğrenimini başarı ile tamamladıktan sonra 1989 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. 1989 yılında Bolu ilinde görevine başlayan İl Emniyet Müdürümüz 1993-2003 yılları arasında Erzurum ilinde görev yaptı.

2003 yılında İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Sayın Veysel TİPİOĞLU sırasıyla;       

2003-2004 tarihleri arasında Tuzla İlçe Emniyet Müdürü,

2004-2006 tarihleri arasında Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü,

2006-2009 tarihleri arasında Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yaptı.

2009 yılında İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti.2013 yılında 1. Sınıf Emniyet Müdürü rütbesine terfi ederek Polis Başmüfettişi olup 2014 yılında Muğla İl Emniyet Müdürü olarak atandı.

Veysel TİPİOĞLU  İçişleri Bakanlığı'nın 25/10/2016 tarihinde yayınlanan 2016/759 sayılı kararnamesi ile Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

Veysel TİPİOĞLU Polis Akademesini bitirdikten sonra Beykent Üniversitesi "Yönetim ve Organizasyon" alanında yüksek lisansını tamamlamış ve halen Marmara Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü "Genel Türk Tarihi" bölümünde doktora çalışmalarına devam etmektedir.Amerika ve İngiltere'de çeşitli mesleki seminerlere katılmış olup orta derecede İngilizce bilmektedir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

20 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ayhan Kazancı - Kocaeli ilimize ve saygı değer Veysel müdürüme, kıymetli hemşehrime hayırlı uğurlu olsun inşaallah.

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 20 Eylül 10:54


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?