Reklamı Kapat

Recep Akyürek genel müdür yardımcısı olarak atandı

Derince Belediyesi eski başkan yardımcısı Recep Kemal Akyürek, genel müdür yardımcılığına getirildi.

Bir süredir Ankara'da yaşayan Derince Belediyesi eski başkanı Recep Kemal Akyürek Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına vekaleten getirilmişti. Geçiçi olarak görevi yerine getiren başkan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile birlikte genel müdür yardımcılığına atandı.

Ticaret Meslek Lisesi mezunu olan ve meslek hayatına 1994 yılında Derince Belediyesinde başlayan Akyürek, ilerleyen yıllarda aynı kurumda müdür yardımcısı, müdür ve başkan yardımcısı oldu. 2009 yılında Belediyesine geçen Akyürek sırasıyla Tiyatro Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştü.

ASALETİNİ DE ALDI

Nihat Ergün’ün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı döneminin son yılında Ankara’ya giden ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olan Akyürek, ’ın döneminde de bu görevini sürdürmüş, Işık’ın Milli Savunma Bakanı olmasıyla bu bakanlığa geçmişti. Recep Kemal Akyürek bu bakanlıkta da aynı görevini bir süre yürüttü. Ardından Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına vekaleten getirildi. Bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile asaletini de almış oldu.

RECEP KEMAL AKYÜREK KİMDİR?

Milli Savunma Bakanlığı'na bağlı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına atanan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Aslen Erzurum nüfusuna kayıtlı olan ve 1971 yılında Kars'ın Sarıkamış ilçesinde doğan Recep Kemal Akyürek, İzmit Ticaret Meslek Lisesi'ni

bitirdi. Eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde tamamladı. Çalışma hayatına SMMM olarak başladı. 1994 yılında girdiği Derince Belediye Başkanlığında 1995 yılında memuriyete adım attı. 1994 - 2004 Yılları arasında Derince Belediyesi Muhasebe Müdür Yardımcılığı, 2004 2009 Yıllarında İdari ve Mali işlerden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009 Yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesine geçen Recep Kemal Akyürek sırasıyla Şehir Tiyatroları Şube Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Uzun süre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Destek Hizmetleri Daire Başkanlığını yürüttü. Fikri Işık’ın Milli Savunma Bakanlığına geçişiyle aynı görevle bu bakanlığa geçti. Recep Kemal Akyürek, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

20 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Karslı - hayırlı olsun, başarıların daim, yolun açık olsun..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 11:21
01

İzmitli - Koca koca Makamlara bakın kimleri getiriyorlar?Ondan sonra da verim bekliyorlar.İdeolojik kafa tamda budur işte.Hem gelişmek istersiniz, hemde atamaları yaparken sizin gelişmenizi sağlıyacak kişileri değilde, sizden olanları atarsınız.İdeolojik yaklaşımla ilerleyemezsiniz.NOKTA...

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 20 Eylül 11:10


Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?