EmlakJet ve Emlakçılar Odası’ndan işbirliği

EmlakJet ve Kocaeli Emlak Odası’nın işbirliğine yönelik yapılan bilgilendirme toplantısı bugün Antikkapı Restoran’da gerçekleşti. Emlak Jet’in ev sahipliğinde gerçekleşen organizasyonda, emlakçılara tanınan kolaylıklar ve vatandaşın internet ortamında yapabileceği güvenli ve hesaplı yatırım seçenekleri anlatıldı.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Emlak Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, EmlakJet Genel Müdürü Tolga İdikat , EmlakJetFinanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Alev Özdemir, Kocaeli Emlak Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu, EmlakJet Anadolu Yakası Bölge Müdürü Serhat Topaloğlu, EmlakJet Satış Direktörü Ozan Yaşar, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, İyi Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tanyüksel, Özgül  Eğitim Belgelendirme Başkanı Oğuzhan Karagül, Başiskele Belediyesi Meclis Üyesi Metin Demir, MHP İl Sekreteri İzzet Erdem ve çok sayıda emlakçı katıldı.

PROJELER ANLATILDI

İmzaların atıldığı toplantıda konuşma yapan Kocaeli Emlak Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu; “Yaptığımız bu işbirliği ile Kocaeli’deki ofislerin daha iyi tanınmasını sağlayabilmek, işlemlerinin hızlanmasına yardımcı olmak ve internet portallarında yaşanan çelişkili ve yanlış durumların önüne geçmek için ortak çaba göstermeye karar verdik. Ve EmlakJet İlan Yayın Portalı olarak emlak ofislerinin ve vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz.EmlakJet’e üye olan emlakçıların aidatlarını dahi ödeme, yetkilendirme belgelerini almalarında işlemlerinde yaşadıkları sıkıntıları çözme ve vatandaşa güvenli yatırım seçenekleri ile ilgili çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bunların dışında da emlak şirketlerinin EmlakJet üyelik paketlerinden indirimli faydalanması sağlanacaktır.” dedi.

“KAYIT DIŞI KORSAN EMLAKLARLA MÜCADELEMİZ BİTMEYECEK”

Projelere değinen Oda Başkanı Hacıoğlu, “ EmlakJet Türkiye’nin en köklü firmalarından . Üç yıldır Kocaeli’de çalışmalar yapıyoruz. İnternet ortamının ticarete olan etkisi, internet portalındaki taşınmaz ticaret hakkında bilgilendirmeler yapmak istedik. İnternet ortamında güvenli doğru bir yatırım için herkesin çok dikkatli olması gerekir. Çünkü sanal ortamda çok çelişkili durumlarla karşılaşmak mümkün. Bunların önüne geçmeye çalışıyoruz. Amacımız mesleğimize, meslaktaşlarımıza katkı sağlamak. Mevcut emlak ofislerinin yetki verme süreci var, yetki belgesi alma işlemlerinde tüm meslektaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

“YEREL YÖNETİMLERDEN DE DESTEK ALIYORUZ”

Hacıoğlu sözlerini; “Yönetim olarak Kocaeli’de ve ülke çapında çalışmalar yaptık. Yerel yönetimlerden de destek aldık. İzmit ve Körfez Belediye Başkanlarımıza ziyaretlerde bulunduk. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tahir Büyükakın’dan  ve  İzmit Zabıtası’ndan daazımsanmayacak ilgi ve destek gördük. Onlara da teşekkür ediyoruz. İnternet ortamında, şahıs da olsa şirket de olsa yetkilendirme belgesi olmadan ve sözleşme olmadan ilan girişi yapılmamalıdır. Ve bunun da yüklü cezası var. Vatandaşımızın, emlakçılarımızın bunlara özellikle dikkat etmesini öneriyorum. Biz üyeliğimizi yaptık ve tutarını ödedik. Kayıt dışı çalışanlarla mücadelemiz devam ediyor. Bakanlık da bu konuyla ilgileniyor. İnternetten yapılan bireysel ilanlara da herkesin çok dikkat etmesi gerekli.” şeklinde sürdürdü.

“BANKALARLA KOLLEKTİF ÇALIŞMAYA BAŞLADIK”

Hacıoğlu son olarak; “Bankalarla kollektif çalışma yapıyoruz. Banka Genel Müdürlüğü Emlak ofisiymiş gibi ilan girişi yapacaksa biz neden varız. Bunun önüne geçmek için kollektif çalışmaya başladık. Emlak Ofisi 0,99’la kredi veriyor. Bunların önüne geçilmesi lazım ve vatandaşın çok dikkatli, olması gerek. Kredi değerinin ekspertiz değerinin çok üzerinde satışlar yapılarak vatandaş zor durumda bırakılıyor. Sahibinden ilan verip de çelişkili durumlarla vatandaşa satış yapılmasının önüne geçilmeli . Duraklarda, direklerde, var olan ilanlar da mevcut. Emlak ofisi var, emlak ofisinin yanında sahibinden satılık dükkan yazıyor. Bu durumların ortadan kalkması için Ticaret Bakanlığı İl Müdürlüğü ile ve Vergi Dairesi ile çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

İDİKAT; “KOCAELİ GAYRİMENKUL SATIMINDA TÜRKİYE’DE İLK 1O’DA”

Hacıoğlu’ndan sonra sözü alan EmlakJet Genel Müdür ü Tolga İdikat; “Alpay Bey’in verdiği çabalar sonucu Kocaeli’de bu işi yapmaya karar verdik. Bu işbirliğini keşke daha önceden yapsaydık. Çünkü Kocaeli gayrimenkul satışında Türkiye’de ilk onda. İşbirliği sayesinde gücümüzü arttıracağımıza inanıyoruz. Bir önceki yıla bakınca yüzde yirmi oranında işler düştü. Sadece Kocaeli’de bu düşüş ise yüzde otuz civarı. Dijital ortam burada çok önemli. İnternet aramalarında gayrimenkul aramaları çok yoğun. Bizim amacımız bu yolda size bir dijital çözüm sağlamak. Umarım yaptığımız işbirliği kat be kat artacaktır.” dedi.

“2016’DA EN HIZLI BÜYÜYEN EMLAK PORTALI SEÇİLDİK”

Anadolu Yakası EmlakJet Bölge Müdürü Serhat Topaloğlu ise; “2016’da en hızlı büyüyen emlak portalıyız. Ben en eski çalışanlardan biriyim. Türkiye’nin yüzde 77’si gününün yarısından fazlasını internet başında geçiriyor. Ve bu oranın yarısından fazlası ise gayrimenkul araştırması yapan kesim. Yedi binden fazla emlak ofisimizle 350 bin adet ilana sahibiz. Bunların tamamını da 6 milyon kişiye ulaştırdık. Sizlere getirmiş olduğumuz her bir çağrının adına da Jet Hat diyoruz. Toplamda 240 bin kişiye de Jethat üzerinden ulaşarak, yatırımlar hakkında bilgilendirmeler ve satışlar sağlıyoruz. Türkiye’de ilk başlattığımız uygulama olan Mahalle Rehberi sayesinde, mesela Erzurum’danburaya taşınacak biri bu rehber sayesinde nerede hangi gayrimenkule yetişebilecek ona ulaşabiliyor. Ve bu özelliklerden bir tanesi de yakının da ara özelliği . X bölgesine yakın olarak ara seçeneğini işaretleyince de vatandaşımız aradığı eve en hızlı ve güvenilir şekilde ulaşabiliyor.” Diyerek portalın faydalarını anlattı.

ÇEVREDE NE VAR ÖZELLİĞİ

Topaloğlu son olarak; “Bu özellikte de Değirmendere de aradığım evin çevresi hakkındaki kurum ve kuruluşların bilgisi yer alıyor. Vatandaş bunu çok kolay bir şekilde gördüğü için rahatlıkla yatırım yapabiliyor. Uygulama üzerinden en az yüzde 28’lik dilim vatandaşımızın memnuniyeti ile sonuçlanıyor. Teknolojiyi yakalayabilmek elimizden geldiğince her şeyi vatandaşımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Emlak Jet olarak müşteri yetkililerimizi sürekli danışman olarak da belli bir temsilcimize de yönlendirebiliyoruz. EmlakJet’den gelen aramalarda mutlaka bir indirimli ve yararlı durum için aramış oluyoruz, herkese önerimiz EmlakJet’den gelen aramalara rahatlıkla güvenmelidir. Amacımız güvenli yatırım ve güvenli ticarettir.” ifadelerini kullandı.

20 Eylül 2019 - Ekonomi

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?