Uyarı sonrası veliler öğrencileri okula gönderdi mi?

Tuzla’da deri fabrikasında meydana gelen yangın sonrası uzmanlar tarafından Kocaeli’nin de aralarında bulunduğu 3 il hakkında kimyasal tehlike uyarısında bulunulmuştu. Kocaeli Gazetesi olarak velilerin öğrencileri okula gönderip göndermediklerini okul müdür ve yardımcılarına sorduk.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Uyarı sonrası öğrenciler okula gitti mi?

Tuzla’da deri fabrikasında meydana gelen yangın sonrası uzmanlar tarafından Kocaeli’nin de aralarında bulunduğu 3 il hakkında kimyasal tehlike uyarısında bulunulmuştu. Kocaeli Gazetesi olarak velilerin öğrencileri okula gönderip göndermediklerini okul müdür ve yardımcılarına sorduk.

İstanbul Tuzla’da geçtiğimiz gün meydana gelen yangın nedeniyle havaya salınan kimyasallar nedeniyle uzmanlar tarafından Kocaeli’nin de aralarında bulunduğu 3 il hakkında kimyasal uyarısında bulunulmuştu. Bugün sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış, Kocaeli’de hayatı olumsuz etkilerken çeşitli ilçelerde çok az sayıda vatandaşın sokağa çıktığı görüldü. Vatandaşlar uyarılar karşısında tedbir alırken, veliler ise okulun tatil olması ihtimali hakkında gazetemizi birçok kez aradı.

“ŞU ANDA HER ŞEY NORMAL”

Söz konusu uyarı hakkında yetkililer “Herhangi bir olumsuzluk yok” açıklamasında bulunurken, velilerin öğrencileri okula gönderip göndermediğini okul müdür ve yardımcılarına sorduk.  Gebze Beylikbağı İlkokulu Müdür Yardımcısı Metin Akyürek, ”Bizim okulumuzda herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Sabah grubunda her şey normal. Normal şekilde devam ediyor” dedi. Gebze Fevzi Çakmak İlkokulu Müdür Yardımcısı Uğur Aydın, “Şu anda her şey normal. Bir önceki gün neyse aynı şekilde devam ediyor. Öğrencilerimiz okulda, bizim okuldan devamsızlık adına herhangi bir sıkıntı yok” ifadelerinde bulundu.

“OLAĞAN DEVAM EDİYOR”

Körfez Yavuz Selim İlkokulu Müdürü Turgut Kızılkaya, “Biz zaten yağmur yağar yağmaz çocuklarımızı sınıfa soktuk. Bir sıkıntı yok şimdilik. Herhangi bir olumsuz yok, normal şekilde devam ediyor. Yağmur yağınca çocukları içeri alarak kendi tedbirlerimizi aldık” dedi. Başiskele Karşıyaka Barbaros İlkokulu Müdürü Mustafa Aydın ise ,”Bizde şu anda toplu bir göndermeme mevcut değil. Birkaç kişi gelmeyen vardır mutlaka ama o normal bir durum. Ama her şey olağan devam ediyor. Yağmur yağması sebebiyle çocukları dışarı çıkartmıyoruz” şeklinde konuştu.

İzmit Gündoğdu İlkokulu Müdürü ise gazetemize yaptığı açıklamada, “Bizim okulda olumsuz bir durum yok. Her şey olağan düzende. Bizde devamsızlık ya da herhangi bir veli tedirginliği yok” dedi. Kandıra Mehmet Akif Ersoy Okulu Müdürü ise, okulda her şeyin normal olduğunu belirterek, “Bizde herhangi bir sıkıntı yok. Buralarda ve merkezde yağmur yağıyor ancak herhangi bir olumsuz durum olmadı. Eğitim rutin bir şekilde devam ediyor” ifadelerinde bulundu.

20 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz