İzmit köylerine, ‘Köy Akademisi’

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit’in Doğu bölgesindeki 25 köy muhtarı ile bir araya gelerek köylerin geleceğini konuştu. Hürriyet köylerdeki konaklara, ‘Köy Akademisi’ kurmak istediğini söyledi

Haber albümü için resme tıklayın

Başkan Hürriyet 25 köy muhtarını İzmit Belediyesi Meclis Toplantı salonunda ağırladı. İzmit’in köylerinin cazibe merkezi olması adına fikir alışverişinin yapıldığı toplantıda Başkan Hürriyet’e Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut ve Muhtar Hizmet Masası Koordinatörü Süleyman Şen eşlik etti. Muhtarların sıkıntılarını ve taleplerini dinleyerek çözüme ulaşma yolunda adımlar atılacağını belirten Başkan Hürriyet, “Sizden alacağımız fikirler bizlere yol gösterici olacak. Güzel ve etkin kullanabileceğimiz köylerimiz var. Sizlerle birlikte köylerimizde güzel projeler yapabiliriz.” şeklinde konuştu.

“KÖY AKADEMİLERİ KURMAK İSTİYORUZ”

Muhtarların köylerde İZMEK kursların kurulmasını istemesi üzerine Başkan Hürriyet, “Köy konaklarını köy akademilerine çevirmek istiyoruz. Gençlerin ve kadınların eğitim alabileceği, aktif, sadece matematik ve coğrafyanın gösterildiği değil hayatın da öğretileceği, tarım konusunda çiftçilerin eğitileceği alanların olması gerekiyor. Köy konaklarını gördüğüm kadarıyla ne yazık ki boş. Orada insanlar yeri geldiğinde istihdam alanına katılabileceği eğitimler almalı ya da bir sınava hazırlanırken bir öğrencinin etüt salonu olmalı. Bu sadece Belediyenin yapabileceği bir şey değil bunu el birliğiyle yapabiliriz. Köy Akademileri eski Köy Enstitüleri gibi hayat derslerinin de içinde olacağı güzel alanlara dönüştürülebilir” ifadelerini kullandı.

20 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz