Reklamı Kapat

Kocaeli Tokatlılar Derneği tanıtım toplantısı düzenledi!

Yeni Kocaeli Tokat İli Ve İlçeleri Kültür Dayanışma Derneği bugün Kuruçeşme Undan Kafe üstü dernek binasında basın toplantısı düzenleyerek dernek tanıtımı yaptı.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Yaklaşık yüz üye sayının olduğu dernek tanıtımına, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevi yapan Dernek Kurucusu Hüseyin Şaşkın, Dernek Başkan Yardımcısı Ali Fazıl Demir, Genel Sekreter Murat Yılmaz, Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda Tokatlı vatandaş katıldı.  Dernek Kurucu Başkanı Şaşkın; “Amacımız Tokat’ın gelenek, görenek ve ananelerini korumak, yardıma ihtiyacı olan herkese yardım edebilmek.” dedi 

“BU DERNEKTE SİYASET KONUŞULMAYACAK”

Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevi yapan dernek kurucusu Hüseyin Şaşkın; “İki buçuk aydır ilgilendiğimiz derneğimizi kurmakta ana etken Tokatlı olmak. Uzun yıllardır Kocaeli’deyim. Kapımız herkese açık. Bu dernekte siyaset konuşulmasını istemiyoruz. Sadece sosyal faaliyetlere, tanıtımlara ve yardıma ihtiyacı olanlara el uzatacağız. TÜİK 2018 verilerine göre yaklaşık 40 bin Tokatlı Kocaeli’de yaşıyor. Hem Tokatlılara hem Kocaeli’deki tüm  halka kapımız açık olsun istedik. Buranın kapısı herkese açık.” diyerek derneğin asıl kuruluş amacını belirtti.

“BÖYLE BİR DERNEĞE İHTİYAÇ DUYDUK ÇÜNKÜ”

Hekimlik görevinin dışında da insanlara faydalı çalışmalara yapmak istediğini söyleyen Başhekim Şaşkın; “Benim asıl görevim hastanede başhekimlik. İnsanlara orada faydalı olmak için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Neden böyle bir derneğe ihtiyaç duydunuz diye merak edebilirsiniz İhtiyaç duyduk çünkü, Kocaeli’de çok fazla Tokatlı var. İstedim ki öyle bir dernek kuralım ki yardıma ihtiyacı olan insanlara her yerde yetişebilelim ve daimibir dernek olsun. İşi siyasete büründürerek dernek kurulmasına ben taraftar değilim. Dernek olarak sadece kültürel faaliyetlerimizin ön planda olmasını istiyoruz. Bu kadar yoğun işin içinde, devletimizin, milletimizin güzel insanlarına dokunarak, değerlerimizi anımsatmak çok önemli. Bu işe gönül koydum, baş koydum ayrıca Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarıma desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

“FARKLILIKLARI TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİRİYORUZ”

Dini, dili, siyasi görüşü fark etmeksizin herkese hoşgörüyle yaklaşan bir dernek olduklarını belirten Başhekim Şaşkın sözlerini; “Amacımız sadece Tokatlı olanlara destek olmak değil, hem Tokatlılar’a hem de yardıma ihtiyacı olan tüm herkese el uzatmak için kurulduk. Amacımız insanların yanında olmak, destek olmak. Kapımız siyasi isimlere de vatandaşımıza da tüm herkese herkes açık. Anlatmak istediğim sadece siyasi polemiklerin durumların çatımız altında konuşulmamasıdır. Siyasi düşünce, dini çeşitlilik bizim için engel teşkil etmiyor. Farklıları tek çatı altında birleştiriyoruz. Kuruluşta çok fazla emek verdik. Maddi-manevi emeği geçen tüm arkadaşlarıma, üyelerimize birer birer teşekkür ediyorum. “ şeklinde sürdürdü.

“AMACIMIZ YAKINDA TOKAT TANITIM FUARI YAPMAK”

Son olarak dernekte yapmak istedikleri faaliyetlere de değinen Başhekim Şaşkın; “Biz böyle bir gönül bağıyla kurulduk. Altını çizerek tekrar söylüyorum, bizim derdimiz siyaset değil. Bu kurumda siyaset konuşulmayacak, dini propaganda yapılmayacak. Biz insanların yanında olmak için var olan bir derneğiz. Burada herkesin önünde söylüyorum, siyaset ve dini herhangi bir propaganda yapıldığına dair bir duyum alırsanız, sizden ricam bizimle paylaşmanız. Cemevi’ne de Kur’an Kursuna da, hastaneye de okullara da gideceğiz. Bizim amacımız buraya gelip de çay içerek zaman geçirmek değil. Beni tanıyanlar nilir, kolay kolay işim dışında bir faaliyete atılmam. Atılırsam da önemli bir durum için atılırım. Derneğimiz de benim için çok büyük bir önem taşıyor. İnsanları bilgilendirmek, sosyal faaliyetler, geziler ve yardıma ihtiyacı olanlara destek vermek için kurulduk. Allah derneğimizin daim olmasını nasip etsin. Yeni olduğumuz için eksiklerimiz olabilir ama inşallah kısmet olursa yakında Tokat Tanıtım Fuarı yapmak istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

21 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?