Reklamı Kapat

EMEP: Doğa talan ediliyor

Önceki gün dünyanın ve Türkiye'nin bir çok yerinde yapılacak iklim eylemine katılım çağrısı yapan Emek Partisi (EMEP) kapitalizm son bulmadıkça iklim değişikliğinin durmayacağını vurguladı

EMEP İl Başkanı Arzu Erkan tarafından yapılan yazılı açıklamada dünyanın pek çok yerinde başta gençler olmak üzere işçi, emekçi halk kitlelerinin “İklim değişikliğini durduralım” diyerek seslerini yükselttiği vurgulanarak, “Buna karşın, uluslararası tekeller ve işbirlikçileri daha çok kâr için emeği sömürdükleri gibi doğayı talan edip, dünyayı da nefes alınmaz hale getiriyorlar” ifadeleri kullanıldı. Fosil yakıtların doğaya verdiği tahribata dikkat çekildi.

 İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ
Açıklamada, “Tüm bunların sonucunda artan sera gazı nedeniyle dünyada ortalama sıcaklık yükselirken oluşan küresel ısınmanın kaçınılmaz sonucu da iklim değişikliği oluyor. Hızla gelişen endüstri ve kapitalist sistemin daha çok kâr için durmak bilmeyen üretiminin sonucu kapitalistler kârına kâr katarken oluşan iklim değişikliği ile dünya yaşanmaz hale geliyor” ifadeleri kullanıldı.

21 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz