Reklamı Kapat

Aygün: İshakçılar tarımın merkezi olacak

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan ve özel önem verdiği tarımsal kalkınma projesinde yeni bir adım daha atıldı

Derince’de tarımsal kalkınmaya destek projesi kapsamında aspir ekimi ve yağ üretim tesisi kurulmasıyla ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Başkan Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan aspir ekimi ve aspir yağı üretim tesisi ile ilgili ilk olarak Mayıs ayı içerisinde bölgede geniş katılımlı bir bilgilendirme toplantısı düzenlenmişti. Bu toplantının ardından Başkan Aygün öncülüğünde muhtarlar ve çiftçilerden oluşan bir heyet Konya’ya giderek burada Aspir Yağ Fabrikası ve tarlalarda incelemelerde bulunmuştu.

AKINERDEM’DEN MESAJLAR

Tarımsal kalkınmaya yönelik proje ile ilgili üçüncü adım kapsamında buluşmanın merkezi bu kez İshakçılar oldu. Selçuk Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Fikret Akınerdem'in muhtarlar ve çiftçilerle olan buluşmasında aspir yetiştirilmesi ve ekim alanı hazırlığı ile ilgili çok önemli konular gündeme geldi. Aynı zamanda Türkiye Aspir Derneği Başkanı olan Akınerdem, “Ayakta kalmanın yolu rekabet gücünü arttırmaktır. Burada gerçekleştireceğimiz modelle örnek olacağız. Ben çiftçilerimizin bu projeyi hayata geçirmeleri noktasında her zaman yanlarında olacağım” dedi.

PROJELER HAYATA GEÇİRİYOR

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de seçim döneminde verdikleri her sözü bir bir yerine getirdiklerini belirterek, “Tarımsal kalkınmaya destek projemiz bizim aynı zamanda seçim beyannamemizde de yer alıyor. Bu kapsamda bugün İshakçılar’da muhtarlarımız ve çiftçilerimiz ile birlikte kıymetli hocamız Fikret Akınerdem’i misafir ediyoruz. Hayata geçireceğimiz projelerimizle birlikte köylerimizde tarım ve istihdamı daha da arttırmayı planlıyoruz. İnanıyorum ki aspir ekimi ve aspir yağı üretim tesisi ile birlikte İshakçılar, tarımın merkezi olacak” dedi. Başkan Aygün günümüzde dünyada petrol üzerine olan mücadelenin ilerleyen yıllarda su ve yiyecek üzerine olacağını belirterek “Bizim bu yaptığımız çalışmalar, aynı zamanda ülkemizin geleceğine yönelik attığımız adımlardır” dedi.

21 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?