Hodri Meydan’dan örnek açıklama: Birlik olalım yenilenelim!..

Kocaelispor’un fanatik taraftar grubu Hodri Meydan’da dernek başkanı Ferhat Uzun, yeni yönetim kurulu üyeleri ve tribün lideri Haluk Bozo, basın mensupları ile bir araya geldi.

Erdem ÖVÜÇ
Erdem ÖVÜÇ Tüm Haberleri
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Kocaelispor’un fanatik taraftar grubu Hodri Meydan’da dernek başkanı Ferhat Uzun, yeni yönetim kurulu üyeleri ve tribün lideri Haluk Bozo, basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Uzun yaptığı açıklamada birlik olmanın ve kendilerini yenilemenin önemine vurgu yaptı.

AYDINLIK GÜNLER BİZİ BEKLİYOR

Uzun yaptığı açıklamada Turgutlu maçındaki galibiyetten ötürü Kocaelispor’u kutladı veYeşil Siyahlı taraftarasaygılarını sundu. Uzun’un açılması şu şekilde: Bilindiği üzere, 11 yıldır önümüzde büyük bir engel olan transfer yasağımız sona erdi, Kocaelispor’umuz prangalarından kurtuldu. İnşallah başarılarla dolu aydınlık günler, bizleri beklemektedir. 

MEKANLARI CENNET OLSUN

Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Tahir Büyükakın Bey ve Kocaelispor Kulüp Başkanı Sn. Hüseyin Üzülmez olmak üzere, emeği geçen herkese, Hodri Meydan gurubu olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyor, herkesten Allah razı olsun diyoruz. Kocaelispor’a ve Hodri Meydan’a gönül vermiş ancak aramızdan ayrılarak ahirete intikal etmiş olan tüm merhumlarımıza, Allah'tan rahmet diliyor, mekanları cennet, ruhları şad olsun diyoruz.

30 YILLIK MAZİ

Kocaelispor gibi Hodri Meydan grubu da, sayısız başarılara imza atmış, güzel anılar biriktirmiş, Türkiye ve dünyadaki sayılı taraftar guruplarından biri haline gelmiştir. Tabii ki güzelliklerin yanı sıra, zor, meşakkatli, çalkantılı, acı dolu günler, olaylar da yaşamış ama en nihayetinde dersler çıkarılmıştır. Fakat her şeye rağmen Hodri Meydan, 30 yıllık bir mazi birikimini geride bıraktı. 

KENDİMİZİ YENİLEMEMİZ LAZIM

Geçmişin olumsuz taraflarını konuşmak, yaraları kaşımak, bize acı ve üzüntü verecek, hiçbir fayda kazandırmayacaktır. Acılarımızı paylaşıp, yaralarımızı sarmaktan başka çaremiz olmadığı gibi birlik olmazsak ve kendimizi yenileyemezsek, yok olma gibi bir durumla da karşılaşacağımız aşikardır.

89 RUHU!..

Bu sebeple, hali hazırda nacizane başkanı olduğum Hodri Meydan Taraftarlar Derneği'nin yeni yönetiminde görev alan arkadaşlarımla, 89 ruhu ve 2019 aşkı ile geçmişte yapılmak istenilen ama hayata geçirilemeyen birçok projeye yenilerini ekleyip, misyon ve vizyonumuzu şu şekilde belirledik:

MİSYONUMUZ

-Ülke sanayimizin lokomotif şehri konumundaki ilimizi, Kocaelispor çatısı altında, futbolda da lokomotif şehirlerden biri haline getirmek,

-Milli ve manevi değerlerimizden beslenerek, Fair-Play ruhuna uygun ve uluslararası mecraya örnek bir rol model teşkil edecek, tribün kültürü ve ahlakının oluşmasına öncü olmak,

İyi veya kötü günde, başarıda veya başarısızlıkta, her türlü olumlu veya olumsuz şartta, gönül verdiğimiz renklere ve armamıza, tek yürek halinde destek çıkmak,

-Tribünlerde, baba ile evladın, dede ile torunun, el ele, omuz omuza takımımızı desteklediği, kadim bir şehir kültürü oluşturmak,

-Kocaelispor Kulübü'nü, kadınından erkeğine, esnafından sanayicisine, emekçisinden bürokratına, köylüsünden şehirlisine, kısacası 7’den 70’e toplumun her kesimini kucaklayarak, şehrimize mal etmektir.

VİZYONUMUZ

-Rakip takımların ve toplumun her kesiminin takdir ettiği taraftar grubu haline gelmek. Bu vizyon ve misyona sadık kalarak, belirlediğimiz hedefler doğrultusunda;

-Bu şehrin en büyük markası olan Kocaelispor’umuza, yakışır bir Hodri Meydan,

-Hedeflenen çıtayı yükselterek, şehrimizi ve takımımızı en iyi şekilde temsil eden Hodri Meydan,

-İzmit çocuğuna yakışır bir Hodri Meydan,

-Tribünlerde şiddeti, küfürü, alkolü, uyuşturucuyu, ahlak dışı olan, bir İzmitli'ye yakışmayan her şeyi, el ele vererek bitirip, yerine ahlaki değerleri, saygı, sevgi, birlik ve beraberliği getirip kısacası büyüklüğümüze gölge düşüren her şeye Hodri Meydan diyerek yola çıkıyoruz.

LAYIK OLDUĞUMUZ YERE ÇIKACAĞIZ

Camiamızı yeniden heyecanlandırıp, yeni başarılara kapı açacak olan hedeflerimizin daha da ilerisine ulaşabilmemiz için, tüm hemşehrilerimiz ile ilimizin önde gelen kişi ve kuruluşlarından, bu yeni yönetimimize güvenmelerini ve destek vermelerini istiyoruz. Artık birlik ve beraberlik vakti, Kocaelispor’umuzu layık olduğu yerlere taşıma vakti, yeniden şampiyonluk şarkıları söyleme vaktidir. Camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun. 

ALT YAPIYA VE DİĞER TAKIMLARIMIZA DESTEK

Hodri Meydan olarak ziyaretlerimize devam edeceğiz. Hafta arasında Çocuk Esirgeme Kurumu’na gideceğiz. İlimizdeki basketbol takımlarını destekleyeceğiz.Tabii ki alt yapı. İzmit’imizin gençleri bizim için çok önemli. Kendilerini yalnız bırakmayacağız. İnanıyorum ki Kocaelispor ile birlikte diğer takımlarımız da şehrimizin vizyonuna katkı sağlayacaktır.

Hodri Meydan Taraftarlar Derneği Yönetim Kurulu

Ferhat Uzun - Başkan - plesiyer tüccar

Semih Önal..B.Yardimcısı - Danone bölge bayii sahibi

Hüseyin Olcay .G.sekreter - Avukat

Engin Sönmez. Muhasip - Avukat Selçuk öz - Sigortacı Halit Gedik - Esnaf Yusuf Tanta - Belediye Çalışmalı işçi Serhan Ceylan -  Üniversite öğrencisi Ömercan Kalkan - Üniversite öğrencisi Eyüphan Tezer –  Esnaf Kürşat Keleş – İşçi Suat Bozo – Esnaf            İsmail Pehlivan – Esnaf Turgut Akyıldız - Öğrenci DENETİM Adnan  Ayaz .Başkan  - Esnaf Fatih Taşer – Esnaf DENETİM  YEDEK Halit Kocaman  -İşçi Yunus Emre sönmez - İşçi TRİBÜN LİDERLERİ Haluk Bozo – Esnaf Kerem Erman - Esnaf

22 Eylül 2019 - Spor

Muhabir Erdem Övüç


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Şiddet Soğutur - Süper lig şampiyonu olan takımların kutlama yapan taraftarlarına (ailelere bile) saldıranlara dur demenizi isterim. Bunu yaşamış birisi olarak Kocaelisporun maçlarına gitmiyorum. Bu davranışlarla aileleri tribünlerden uzak tutuyorsunuz. Bu kulübe zıplayan beleşçiler değil kendisine çocuğuna lisanslı ürün alıp biletine para verip maça giden aileler lazım. (sözüm beleşçi saldırganlara)

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 22 Eylül 16:50Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz