Yeniden Refah, Gebze’de sahaya indi!

Yeniden Refah Partisi ağustos ayı il divanı toplantısını Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Yoğun katılım ile miting havasında geçen divan toplantısı sonrası, il ve ilçe yönetiminden oluşan partililer, Gebze caddelerinde halk ile buluştu

Haber albümü için resme tıklayın

YRP il ve ilçe teşkilatlarının yoğun katılım sağladığı il divan toplantısına, basın yayın kuruluşları da yoğun ilgi gösterdiler. İl başkan yardımcıları ve ilçe başkanlarının tek tek raporlarını vermesinin ardından ilk sözü İl Başkanı Mehmet Aras aldı. Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik duruma vurgu yapan ve AKP’lilere ‘kaçak çırak’ benzetmesi yapan Aras, “Kocaeli ilimizde emniyet müdürlüğünün 3 işçi almak için açtığı ilana, yüzlerce insan başvuru yapıyor. Çünkü, işsizlik rekor seviyede, milleti ekmeğe muhtaç ettiniz. Ülkeyi getirdiğiniz yer işte burası” dedi.

TERZİ GEBZE’ DE KONUŞTU!

Mehmet Aras’ın konuşması sonrası kendisine söz verilen İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kocaeli teşkilatının çok şanslı olduğunu ifade eden Terzi, Türkiye siyasetinin birkaç ustasının bulunduğunu ve bu ustalardan birinin de Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras olduğunu söyledi. Terzi, “Bugün AK Partide siyaset yapan pek çok kişi; Tayyip Bey İstanbul seçimleri için meydana inmemiş olsaydı, 800 bin fark yemezdik diyor. CHP’liler, liderlerinin susmasının kendileri için daha kazançlı olduğunu ifade ediyorlar. MHP lider ve eksen yokluğundan tabanını iyi partiye kaptırmış durumda. İyi Parti’nin kendisi var il ve ilçe teşkilatları ortada yok. Siyasette lider kıtlığı var. İşte bu siyasi atmosfer içinde gelecek vaat eden ve halkın da umut bağladığı tek kişi genel başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ dır” dedi.

YÜRÜYÜŞ YAPTI

Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras’ a yürüyüşünde, İstanbul İl Başkanı Hüseyin Terzi’ de eşlik etti. Sık sık halk tarafından durdurulup, soru sorulan ikilinin halk ile samimi diyaloglar kurduğu gözlerden kaçmadı. Çay ocağında halka hitap eden Aras’ ı, sendikacılık yaptığı dönemden tanıyan vatandaşlar kendisine sarılarak fotoğraf çektirdiler. ‘Emeklilikte yaşa takılanların hali ne olacak’, diye soran vatandaşa cevap veren Aras, “Hırsızların, soyguncuların ve rantiyecilerin hortumlarını keseceğiz. Kaynaklar vatandaşa akacak ve sorun çözülecek, EYT’lilerin sorunlarını da bizden başkası çözemez.” dedi.

23 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?