Reklamı Kapat

Demirci partiyi eleştirdiği için mi disipline verildi?

Çayırova eski Belediye Başkanı Şevki Demirci hakkında AKP İl Yönetimi tarafından disiplin kuruluna sevk edilmesi kararı verildi. Karar sonrası toplanan disiplin kurulu, Demirci’ye savunma yapmak için süre verdi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Çayırova eski Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin partiden ihraç edileceği iddiaları gündemdeyken AKP Kocaeli İl Başkanlığı il binasında saat 15.00’te olağan yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda ele alınan konulardan birisi de Genel Merkezin kararıyla Şevki Demirci’nin ihraç edilmesiydi. Parti yönetimi, toplantı sonrası yaptığı açıklamada Demirci hakkında AKP İçtüzüğü’ne aykırı söz ve davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle oy birliği ile partiden kesin ihraç talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi kararı aldı.

SAVUNMASI ALINACAK

Karar sonrası saat 17.00’de Temel Erten Başkanlığı’nda İl Disiplin Kurulu toplantı. Nuri Güney, Hüseyin Demir, Kudrettin Yalçınkaya ve Emre Yıldız’ın üyeliğinde toplanan kurul, disiplin kurulu tüzüğü gereğince belirli bir süre içerisinde Demirci tarafından savunma verilmesi kararına vardı. Yazılı ya da sözlü olarak verilecek savunma sonrasında Demirci’nin ihraç edilip edilmeyeceği belli olacak.

SEBEP OLUMSUZ SÖYLEMLER Mİ?

Bir diğer yandan Demirci’nin ihraç sebebi olarak belediye başkanlığını bırakmasının ardından AKP’nin önde gelen isimleri hakkında olumsuz söylemlerde bulunduğu, parti büyüklerine karşı saygısızlık yaptığı gerekçe gösterildiği iddia edildi. Bu konuşmaların Genel Merkez’e kadar gitmesinin ardından Demirci hakkında disiplin sürecinin başladığı öne sürüldü.

23 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?