Cezmi Çiçek o gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunacak!

Gürpınar Su’yun sahibi Cezmi Çiçek, bir internet gazetesinde hakkında çıkan dolandırıcılık iddialarına ilişkin basın toplantısı düzenlendi. Çiçek yaptığı açıklamada, gazeteci hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Gürpınar Su’yun sahibi, iş insanı Cezmi Çicek bugün basın mensuplarıyla kendisinin sahibi olduğu Günebakan Kız Öğrenci Yurdu’nda bir araya geldi. Bir internet gazetesinde hakkında çıkan iddialara ilişkin konuşan Çiçek, bir gazetesi hakkında ağır ithamlarda bulundu. O gazeteci için "Şehrin büyükşehir başkanını karıştırmasına üzüldük. İsmini anmak istemiyorum. Bu yazıyı yazan kişi benim gözümde bir ucubedir. 20 yıldır Kocaeli’de yaptığımız ticarete namusumu ve haysiyetimizi gözeterek yaptık. 20 yıldır protestolu çekim, ödemesi bir gün geçen herhangi bir şeyim olmadı. 1973 yılı Malatya doğumluyum. Depremden sonra Kocaeli’yi esnaf anlamında çok terk eden oldu. Biz ticarete girdik çok hızlı bir sirkülasyon oldu.2006 yılında Gürpınar Su’ya ortak olduk, satın aldık, İzmit’te 3 ay su kesildi. Kader böyle nasip etti.1998 yılında çocuğum olduğu zaman çok zor durumdaydım, eşimin yüzüğünü bozdurup süt aldım” dedi.

“20 YIL SONRA AYNI ŞEKİLDE DEVAM EDİYORUM”

Olumsuz haber yaptırmamak için reklam verdiği iddialarına ilişkin Çiçek, “Sabah uyandığım zaman kimi dolandırsam, kime şantaj yapsam gibi bir derdim yok benim. Ben sabah duamı ederim güne başlarım. Akıllı işler yaptık. Parayı bulup şımaran bir insan olmadım. 20 sene önce ben işçimle nasıl aynı kapta yemek yiyorsam, 20 sene sonra da aynı şekilde devam ediyorum. Ben hiçbir zaman “Ben acaba tek başıma işsiziz nasıl para kazanırım” derdinde olmadım. Ucubenin ortağı benim hakkımda haber yapmış demiş ki “Cezmi Çiçek kendisi hakkında gazetelere reklam vererek kendi hakkında olumsuz haber yapmasının önüne geçiyor.” Benim hayvancılık yaptığım yer iki tane dağın ortasında gelip geçeni görmeyecek bir yer. Biz, Gürpınar Su zamanı sular kesildiğinde ufak tefek reklamlarım da gazetede yer aldı. Bir gazetede bir reklamla bir işadamından 2007 yılında Gürpınar Su bayiliğini 350 bin TL’ye devrederek para kazandım” ifadelerinde bulundu.

“EŞİM, KARDEŞİMİ MAHKEMEYE VERMİŞ”

Dolandırıcılık iddiaları hakkında Çiçek, “Geçmişte FETÖ olaylarından önce bana çok sadık olan, dediğim dışına çıkmayan insan bu. FETÖ olaylarından sonra ben devletimin yanında durdum. Ben onun FETÖ’cü olduğunu biliyorum ve inanıyorum. Olaylardan sonra iyice emin oldum. Ben ipini saldım, bir daha da muhatap olmadım. Fakat bu adam bundan 20 gün önce eşim ile kardeşim arasında ufak bir sıkıntı vardı, eşim, kardeşimi mahkemeye vermiş. Faruk Bostan beni aradı. “Cezmi abi, ben gazeteye gittim dediler ki senin gazete bir şeyini bulduk hanımın, kardeşini mahkemeye vermiş, dolandırıcıymış” diye. Dedim ki bu kimseyi alakadar etmez. Sonra duydum ki benim hakkımda bazı gazeteci arkadaşlarıma kadar giderek “Biz Cezmi Çiçek ile ilgili haber yapacağız, gelsin oturalım” demiş” şeklinde konuştu.

“KAYBEDECEK BİR ŞEYİ OLAN BENİM”

Konuşmasına devam eden Çiçek, “Benim hiç kaybedecek bir şeyim yok derler. Aslında bunu diyenin kaybedecek çok şeyi var. Kaybedecek bir şeyi olan benim. Benim çocuklarımın, ailemin hayatı garanti. O yüzden kendimi öne çıkarırım onları çıkarmam. O ucube gibi ben kimseye boyun eğmem. Kocaeli’deki bütün iş adamlarına söyleyeceğim hakkıyla iş yapan basına sahip çıksınlar.. Sen delikanlı gibi çık, Cezmi Çiçek şunu yapmış de. Böyle iftiralarla, entrikalarla bir yere gelemezsin. Cumhuriyet savcısına, valime ve Büyükşehir başkanına sesleniyorum bu adama pabuç bırakılmasın. Bunlara değer ve prim verilmemesi lazım. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek bir ülkenin kaderini ve talihini değiştirir. Bir yılan birini sokuyorsa o zehri herkese vermiş görünür” ifadelerinde bulundu.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”

Suç duyurusunda bulunacağını belirten Çiçek, “Bunlar Kocaeli’de iki tane zehir. Ben iş adamlarını ziyaret edeceğim. 20 sene önce bunlar herkesi cebinde gezdiriyordu. Artık yeni iş adamları var. Kocaeli’de gerçek, hakkıyla iş yapan gazetecilere sahip çıkın, bu şekilde tetikçilikle, şantajla güçlenenleri aralarından çıkartıp atmak lazım. Haksızlığa uğramış insanlara bir şekilde sahip çıkacağım. Bu şehirde ne kendime ne de haksızlığa uğrayan insanlara laf söylettirmem. Bugün Güngör Arslan hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Benim için “Cemaatin en hızlı elemanıydı, FETÖ'cülerle hızla büyüdü” gibi iftiralarda bulundu. Ben belgeli şekilde nasıl FETÖ'cü olduğunu göstereceğim. Cemaatten yıllar önce kimlerin Güngör Arslan’a destek olmamı istediğini söyleceğim. Benim hakkımda bütün gazetecileri zan altında bırakmak, beni ve eşimin adını kullanarak dolandırıcılık iddiaları taşıyan haber yapmış. Bu el altından sopa göstermektir. Suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerinde bulundu.

24 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?