Büyükşehir borçlularını tek tek açıkladı

Kocaeli Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı İcra ve Takip Şube Müdürlüğü tarafından vergisini ödemeyen mükelleflerin listesi yayınladı.

Kocaeli Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı İcra ve Takip Şube Müdürlüğü tarafından vergisini ödemeyen mükelleflerin listesi yayınladı. söz konusu mükelleflerin adreslerinin tespit edilememesinden dolayı borçların tahsil edilemediğini bildirdi.

İLANEN TEBLİĞ YOLUNA GİDİLDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan resmi açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bilgleri verilen mükelleflerin adına düzenlenen ödeme emirleri, mükelleflerin bilinen son adreslerinde bulunamadıklarından posta yolu ile tebliğ edilememiştir. Bu sebeple VUK hükümleri uyarınca ilanen tebliğ yoluna gidilmiştir.

BİR AY İÇİNDE

a)Mükelleflerin, ilan tarihinden başlayarak 1 (bir) ay içinde ilanı yapan İcra ve Takip Şube Müdürlüğü'ne bizzat veya vekili aracılığıyla müracaat etmeleri ya da taahhütlü mektupla veya telgraf yoluyla açık adreslerini bildirmeleri halinde kendilerine süre ile kayıtlı tebliğ yapılacağı, b) İlan tarihinden başlayarak 1 (bir) ay içinde İcra ve Takip Şube Müdürlüğü'ne müracaat etmemiş veya adreslerini bildirmemiş olmaları durumunda, kendilerine 1 (bir) ayın sonunda tebliğ yapılmış sayılacağı, ilanen tebliğ olunur.

b) İlan tarihinden başlayarak 1 (bir) ay içinde İcra ve Takip Şube Müdürlüğü'ne müracaat etmemiş veya adreslerini bildirmemiş olmaları durumunda, kendilerine 1 (bir) ayın sonunda tebliğ yapılmış sayılacağı, ilanen tebliğ olunur.”

24 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?