Deprem tahmincisinden yeni bir uyarı geldi!

Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets yine uyardı.

Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets, tahminlerini yayınladığı internet sitesinde yeni bir uyarıda bulundu. 17 Eylül'den bu yana ABD'nin Hawaii Adası'nda sismik faaliyetlerin azalmaya başladığına dikkat çeken Hoogerbeets, bu hareketin 6 ve üzeri büyüklüğünde bir depremin habercisi olabileceğini söyledi. Hoogerbeets'in bu uyarısının ardından 24 Eylül günü Porto Riko'da 6, Yunanistan'da 5.6, Pakistan'da 5.8 ve İstanbul'da 4.6 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

17 Eylül'den bu yana ABD'nin Hawaii Adası'nda sismik faaliyetlerin azalmaya başladığına dikkat çeken Hoogerbeets, bu hareketin 6 ve üzeri büyüklüğünde bir depremin habercisi olabileceğini söyledi. Ay'ın 17 Eylül'deki evresinin yanı sıra 21 Eylül'deki evresinin de dikkate alınması gerektiğini ifade eden Hoogerbeets, bu durumun 6 ila 7 büyüklüğünde bir deprem anlamı taşıdığını açıkladı. Ay'ın 17 Eylül'deki evresinin yanı sıra 21 Eylül'deki evresinin de dikkate alınması gerektiğini ifade eden Hoogerbeets, bu durumun 6 ila 7 büyüklüğünde bir deprem anlamı taşıdığını açıkladı.

Hoogerbeets'in önümüzdeki süreçte 6 ve üzeri büyüklüğünde depremlerin olabileceği uyarısı dikkat çekti.

 

25 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Jeol.müh. Behzat Gönül - Bu kişi, ya kendisinin depremleri önceden bildiğini zannediyor veya çok iyi bir algı ile aklımızı karıştırıp kendisinin depremleri önceden bildiğine bizleri inandırmaya çalışıyor! Geçen aylarda Ay' ın depremlere etkisi yok dedi, bu haberde Ay ile ilgili deprem tahmini ninnisi söylüyor. Dünyada deprem yapan sıcak kuşaklar belli ve bu hatlardaki sismik hareketlere de bakarak kimi zaman Türkiye adı da geçiyor, Mayıs-2019' da üç ay içinde Türkiye'de mg:8.0 civarı deprem olacak dedi ve 5 ay oldu halen deprem olmadı. Sıcak kuşaklar üzerindeki sismik aktiviteye dayalı şuranın batısı gibi tariflerden sonra Yunanistan'da 5.6 oldu, İstanbul'da 4.8 oldu demek önceden bilmek midir, dünyada her gün 4.6-5.5 arası birçok olmaktadır! Anayasa dayanağında herkesin bilimsel çalışma yapma hakkı vardır. Ben de depremlerin önceden tespitini yapan bir Jeoloji Mühendisi olarak çalışmalarıma devam ediyorum. 2007 yılından beri baskı ve tehditler nedeni ile basına çıkamadım. Bir çok şahidim var, Kocaeli' e basın mensupları, işadamları, siyasetçiler ve eski bakanlar, TR geneli de var. Her durumda videosu alınan deprem öncü belirtileri en sağlam ve güvenilir şahittir ki onlar da var. Günümüzde gsm 4.5G teknolojisi ile canlı yayın dahi mümkün olduğundan benim bulgularımı aşırmaya çalışan kişilerin ve akademisyenlerin hayalleri zora girdi. Daha önce deprem tespitimi söylediğim akademisyenler bu depremi kendileri basına açıkladılar ve Üniversitenin Rektör' nü kandırdılar veya işadamlarına söyledikleri bilgisini aldım. Beni takiple ve yolda kavgalarla ve tehditlerle beni yıldıramazsınız. (Jeoloji Mühendisi Behzat Gönül. Kocaeli.)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Eylül 13:06
01

rambo - yahu bu salağın milleti korkutmaktan başka yaptığı bişey yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Eylül 18:56


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?