Sarıbay; “Hukuki işlem başlatacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AKP’li eski belediye başkanının sosyal medya üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret ettiği iddiaları hakkında bir açıklama gerçekleştirdi. İl Başkanı Cengiz Sarıbay hukuki işlem başlatacaklarını söyledi

Sarıbay yaptığı açıklamada, “Binlerce kişinin en ufak bir eleştiri dahi olsa Cumhurbaşkanı’na hakaret ettiği iddiası ile yargılandığı ve cezalandırıldığı ülkemizde, ana muhalefet partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na alenen yapılan hakaretlere nedense hiçbir yaptırım uygulanmıyor, şikayetler geri çevriliyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her daim nezaket sınırları içerisinde söylemlerimizi gerçekleştirmeye, gerekli mesajları kamuoyuna iletmeye, yönelttiğimiz eleştirilerin toplum yararına olup olmayacağını ölçerek, tartarak yapmaktayız.

“SAYFAYI TESPİT ETTİK”

Ancak bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki bu nezaketi çok farklı yerlere çekerek ‘ifade özgürlüğü’ adı altında partimize, seçmenimize, genel başkanımıza ve tüm kademelerimize hakaret içerikli çirkin söylemlerle saldırılmak istenmektedir. Bugün de bunun bir başka örneğini gördük. Demokrasideki çok seslilik eleştiri sınırlarını aşarak hakarete dönüştürülmemelidir. Genel başkanımıza hakaret edilerek paylaşılan bir içeriği ilimizdeki eski bir belediye başkanının kendi sosyal medya hesabında yayınladığını öğrendik. İçeriği üreterek sosyal medyada paylaşan ilk sayfayı da tespit ettik.

“İYİ NİYETİMİZ TÜKENDİ”

Partimiz hakkında birçok nefret söyleminin, hakaret içeriklerinin, hedef gösteren asılsız iddiaların yer aldığını gördük. Bizler bir eleştiri yaparken bile birçok koldan araştırarak beyan verirken, ‘sehven’ yapıldığı iddia edilen bu hakaretlere karşı artık kredimiz ve iyi niyetimiz tükenmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bundan sonra tarafımıza yöneltilen özellikle sosyal medya üzerinden yapılan ve çabukça yayılan bu hakaret içerikli paylaşımlar hakkında hukuki işlemleri başlatacağız”

28 Eylül 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?