Reklamı Kapat

Gübreştaş kapasitesini yüzde 35 artırdı  

Son yıllarda AR-GE ve bilinçli tarım çalışmalarını hızlandıran GÜBRETAŞ, Hatay’ın İskenderun ilçesindeki tesislerine eklediği yeni tesislerle birlikte kapasite artırımını yüzde 35 oranında gerçekleştirdi

+1
Haber albümü için resme tıklayın

67 yıl önce Hatay İskenderun ilçesine bağlı Sarıseki Mahallesi’nde temelleri atılan ve ticari hayatı boyunca önemli başarılar elde eden GÜBRETAŞ, yolculuğuna devam ediyor. GÜBRETAŞ, son olarak İskenderun’da açtığı tesisler ile birlikte Türkiye genelindeki depolama kapasitesini yüzde 35 artırarak 472 bin tona yükseltti. Bir yıldan kısa sürede inşası tamamlanan ve 59 milyon TL yatırımla gerçekleşen tesislerde, son teknolojiye sahip lojistik depoların yanı sıra İskenderun Bölge Müdürlüğü ve Ar-Ge çalışmalarının önemli bir sacayağı olan İskenderun Laboratuvarı da yeni yerlerine taşındı. Kent protokolünün yoğunn ilgi gösterdiği tesislerin açılışına GÜBRETAŞ yöneticileri ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.

“67 YILDIR GÜVEN VERİYORUZ”

İskenderun’un GÜBRETAŞ tarihinde özel ve önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken GÜBRETAŞ Genel Müdürü İbrahim Yumaklı, “1952’de Adnan Menderes döneminde bu bölgede sektörün ilk şirketi olarak kurulan GÜBRETAŞ, 67 yıldır İskenderun ve Türkiye topraklarına değer katıyor. Bu gibi tesis yatırımlarımızla ve yenilikçi ürünlerimiz ile ülke tarımında verimlilik ve kaliteyi artırarak, hem en önemli paydaşımız olan çiftçilerimiz için hem de ülke ekonomisi için değer üretmeyi sürdürmekteyiz” dedi.

“TARIM SEKTÖRÜNÜN VAZGEÇİLMEZİ”

Tarım Kredi Kooperatifleri’nin en önemli şirketi olan GÜBRETAŞ’ın ürünleriyle, hizmetleriyle ve yatırımlarıyla tarım sektörüne katkılar sunmaya devam ettiğini belirten Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü ve GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Poyraz ise, “Tarımda verimliliği konuşmamız gerekiyor ve bu konuda ciddi adımlar atmamız icap ediyor. Verimliliği artırmak için bilinçli tarımın yaygınlaşması gerekiyor. Tarım sektöründe bilinçli üreticilerin çoğalması, tüm sektörler için konuştuğumuz bilinçli tüketici kadar önemli. Hatta ülke tarımı ve ekonomi açısından düşündüğümüzde, ondan önde gelir” ifadelerini kullandı.

28 Eylül 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?