Seyyar görev tazminatları bir an önce ödensin

Birinci basamak sağlık kuruluşlarında seyyar görev yapan sağlık çalışanlarına Sağlık Müdürlüğü’nce haziran ayı içerisinde ödenmesi gereken seyyar görev tazminatlarının hak sahiplerine ödenmemesi nedeniyle yaşanan mağduriyet hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, yazılı açıklama yaptı.

Birinci basamak sağlık kuruluşlarında seyyar görev yapan sağlık çalışanlarına Sağlık Müdürlüğü’nce haziran ayı içerisinde ödenmesi gereken seyyar görev tazminatlarının hak sahiplerine ödenmemesi nedeniyle yaşanan mağduriyet hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, yazılı açıklama yaptı. Çeker, “Görevleri gereği mesailerini büyük bir bölümünü genellikle kurum dışında okullarda öğrencilere ve eğitim merkezlerinde vatandaşlarımız ile bir araya gelerek, onlara sağlıklarını nasıl koruyacaklarını anlatan seyyar çalışanlara, kanunen yılda iki kez 6 aylık dilimler halinde ödenmesi gereken tazminatlar hala ödenmemiştir” dedi.

“KONUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Çeker, “Seyyar görev yapan ebe, hemşire, sağlık memuru, çevre sağlık teknisyeni ve şoförler bir an önce seyyar (gezici) görev yolluklarının yatırılmasını beklemektedirler. Yetkililerin gecikme ile ilgili açıklama yapmaması veya resmi yazı ile kurumları bilgilendirmemesi manidar olduğu kadar tam bir vurdumduymazlıktır. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem); “Ücretliye/işçiye hakkını, teri kurumadan önce verin!” buyurmuştur. Bu hadisi, personele karşı sorumluluğunu unutmuş olan yetkililere hatırlatırız. Türk Sağlık Sen olarak çalışanlar adına konun takipçisi olacağız” dedi.

29 Eylül 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?