DP İl Başkanı Nazlıgül’den Milli Eğitim’e çağrı!

İzmit merkezli liselerin önünde yaşanan sıkıntıların kendilerine bildirildiğini belirten Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, liseli öğrencilerle ilgili yaşanan sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulundu.

Yasemin Kaya
Yasemin Kaya Tüm Haberleri

İzmit merkezli liselerin önünde yaşanan sıkıntıların kendilerine bildirildiğini belirten Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, liseli öğrencilerle ilgili yaşanan sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulundu. DP’li Başkan Nazlıgül; “Bazı liselerin önünde lise öğrencilerinin vatandaşları durdurarak, kent kartlarında para olmadığı için eve gidemediklerini ve bu yüzden de vatandaştan para talep ettiklerinin bilgisini aldık. Parti olarak bize gelen bu tür şikayetleri paylaşarak ailelere ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne çağrıda bulunmak istedik.” dedi.

“GENÇLER KÖTÜ ALIŞKANLIKLARA BULAŞMASIN”

Gençlerin bu şekilde edindikleri paralarla, madde bağımlılığı gibi kötü alışkanlıklara savrulabileceğinin altını çizen İl Başkanı Nazlıgül;“ Sadece eğitim yılı açılışında başarı dilemekle gençlere başarı gelmez. Biz her zaman diyoruz ki gençlerimiz kötü alışkanlıklardan korunmalı. Bize gelen şikayetlerde, genellikle İzmit Merkezli okulların önünde bulunan öğrencilerden bazıları ellerinde bulunan kent kartla birlikte, yoldan geçenlerden kartımda para yok diyerek halktan para talep ediyormuş. Okul çevresi de olsa okul idaresinin çevrede olup bitenleri takip etmesi ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Gençlerimiz bu topladıkları paralarla, sigara gibi zararlı maddeleri temin ederek kötü alışkanlık sahibi olabilirler. Gençlerimizin korunması için başta öğrenci velilerine, okul idarelerine ve öğretmenlere gerekli tedbirleri almaları konusunda çağrıda bulunuyorum. Özellikle Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Demokrat Parti olarak bu konuda destek  çağrısında bulunuyoruz. “ şeklinde konuştu.

“BİR DİĞER SORUN İZMİT LİSESİ VE GAZİ LİSESİ”

Bunun dışında okullarla ilgili bir sorunu daha sözlerine ekleyen İl Başkanı Nazlıgül; “İzmit Lisesi ve Gazi Lisesi öğrencileri, eski cezaevinin yeni ortak bir binada eğitim görüyor. Yani iki okul tek bir binada eğitim görüyor. Ortak kullanım alanları olan kantin ve yemekhane birimleri aşırı derecede yoğun itiş kakış halde geçiyor. Bu durumun soruna dönüşmemesi ve öğrencilerin rahat bir ortamda eğitim alması için Milli Eğitim Müdürlüğü’müzden gerekli tedbirlerin alınmasını önemle rica ediyorum.” diyerek eğitimle ilgili sorunlara öncelikle dikkat çekilmesi gerektiğini vurguladı.

30 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Yasemin Kaya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz