Reklamı Kapat

İhraç edilen AKP’li başkan basın açıklaması yapacak

Çayırova eski Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin partiden ihraç edilmesinin ardından Demirci’nin basın açıklaması yapacağı, bazı belgeleri de bu açıklamada paylaşacağı öğrenildi.

Nazım Özgün Erbulan
Nazım Özgün Erbulan Tüm Haberleri

Çayırova eski Belediye Başkanı Şevki Demirci’nin ihraç edileceği gündeme gelmesinin ardından geçtiğimiz hafta AKP İl Başkanlığı toplanan il yönetim kurulu toplantıda  Demirci’nin “devlet büyüklerine küfür ve hakaret” suçlamasıyla disiplin kuruluna sevk edilmesine karar vermişti. Karar sonrası toplanan İl Disiplin Kurulu Demirci’ye yazılı veya sözlü savunma yapması için süre vermişti.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE

Demirci’nin yazılı savunma yapmasının ardından bugün AKP İl Başkanlığı’nda toplanan İl Disiplin Kurulu üyeleri Demirci hakkında oy birliğiyle ihraç kararı aldı. Karar Genel Merkez’e iletilirken Demirci’nin önümüzdeki günlerde söz konusu ihraç ile ilgili basın açıklaması gerçekleştireceği, yazılı savunması ile birlikte bazı belgeleri kamuoyuyla paylaşacağı öğrenildi. 

30 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Nazım Özgün Erbulan


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?
403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 38482842


Varnish cache server