Reklamı Kapat

"İddialar gerçek dışı"

İl Sağlık Müdürlüğü, Şehir Hastanesi hakkında çıkan haberlerle ilgili basın açıklaması yaptı

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Şehir Hastanesi hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

" Kocaeli'seki bazı yerel internet sitelerinde yayınlanan Sağlık Bakanının Hastanesi Kocaeli Devlet Hastanesini Kiralıyor başlıklı haberler hakkında açıklama gereği duyulmuştur. İlgili haberlerde öne sürülen iddialar mesnetsiz ve gerçek dışıdır.İnşaatı devam eden ve 2020 yılında tamamlanarak devreye alınması planlanan Kocaeli Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladığında halkımızın sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştıracak ve bölgemizdeki hizmet kalitesini üst düzeye taşıyacaktır.Ş ŞehirHastaneleri ile ilgili tüm işlemler mevzuat çerçevesinde hassasiyetle yapılmakta olup yasal prosedürler dışında bir uygulama yapılması mümkün değildir. Diğer yandan şehir hastanelerinin açılacağı illerde sağlık hizmetlerindeki insan gücü tıbbi cihaz dağılımı ve mevcut hastanelerin rolleri bütüncül bir bakış açısı ile ilin ihtiyacına göre yeniden planlanmaktadır. Kocaeli ilinde de bu şekilde olacaktır.İ İlimizdebulunan herhangi bir hastane binasının ticari amaçla kiralanması veya sağlık dışı bir hizmet için kullanılması şeklinde bir planlama kesinlikle söz konusu değildir.V Vatandaşlarımızdanistirhamımız Sağlık Bakanlığı veya İl Sağlık Müdürlüğümüzün resmî açıklamalarını takip etmeleri ve bu tür asılsız söylentilere itibar etmemeleridir."

02 Ekim 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Ersoy Kandemir - Şenol Ergüney’in de sağlık bakanınında açıklamalarına inanmam,halkımızada tavsiye etmem!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ekim 16:44
01

Hürriyet Adıgüzel - Lafı uzatmaya gerek yok.İki sene önce açılan ve trilyonlarca harcanan Kocaeli Devlet Hastanesi, Şehir Hastanesi açıldığında, aynı fonksiyonları ile faaliyetine devam edecek mi Şenol bey. Şahsen ben emin değilim.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 03 Ekim 11:19
02

Sevim S. - @Hürriyet Adıgüzel 01 nolu yoruma cevabı: Seka Devlet Hastanesi de aynı durumda değil mi? Önemli bir yol üzerinde bulunan hastanenin taşınması son derece anlamsız. Ayrıca, madem taşınacak, neden sürekli tadilat yapılıyor, masraf ediliyor?

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 06 Ekim 21:26Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?