Akar: Hizmet değil borç yarıştırmışlar

Kentimizdeki belediyelerin gelir ve giderlerine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Başiskele Belediyesine ilişkin rakamları paylaşırken, “Başiskele’de 45 milyonluk gayrimenkul satılmış ama belediye 72 milyon borçla devredilmiş. Al birini vur ötekine” dedi

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Milletvekili Haydar Akar Kocaeli Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde her yıl borç yükünün arttığına dikkat çekerek, “Her yıl borç yaparken bir taraftan gayrimenkul satışı yapıp gelir elde etmişler. Şimdi bu yönetimlere tekrar sesleniyorum. Ne yaptınız bu paraları, ortada dişe dokunur bir yatırım bulunmazken nasıl bu beceriksizliği becerdiklerini açıklamaları gerekiyor” dedi.

5 YILDA 75 GAYRİMENKUL SATIŞI

Yerel seçimler sonrasında belediyelerdeki tabloyu ortaya koyan Akar, “Önce borçları sorduk, borçsuz belediye yok. Tamam tabi ki belediyelerin bir miktar borcu olabilir dedik ancak belediyelerin eserleri de olur. Gebze Belediyesi 429 Milyon TL borcun var 76 Milyon gayrimenkul satışın var,  ne yaptın bu paraları demeyecek miyiz?  Diğer yandan Körfez Belediyesi 5 yılda 215 Milyon TL gayrimenkul satışı gerçekleştirmiş ancak belediyeyi 117 Milyon TL borç ile devretmiş. Şimdi ne yaptın bu paraları demeyecek miyiz?

HİZMET DEĞİL BORÇ VE SATIŞ YARIŞI VAR

Şimdi bakıyoruz Başiskele Belediyesi’nde de tablo farklı değil, 45 Milyon TL gayrimenkul geliri elde ederken Belediyeyi 72 Milyon TL ile devretmiş. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar açıklamasına belediyelere ilişkin genel bir kanaatin oluştuğunu belirterek, kentimizde AKP belediyeleri arasında maalesef bir hizmet yarışı yok. Hangimiz daha çok satarız, hangimiz daha çok borç yaparız yarışı var. Yeni başkanların da icraatlarını takip edeceğiz. Hizmet edene hakkını hem bizler hem vatandaş verecektir” dedi.

06 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?