Reklamı Kapat

Okullara kedi ve köpek kulübeleri dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte okullara kedi ve köpek kulübesi dağıtıldı

Büyükşehir Belediyesi 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezi’nde etkinlik düzenledi. Etkinlikte “Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında okullara kedi ve köpek kulübesi dağıtıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Mücahit Arslan, Zabıta Daire Başkanı Arif Usta, Kocaeli İl Milli Eğitim Şube Müdürü İmdat Akbaba, Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Platin Pek, Gölcük Hayvan Hakları ve Aktivistleri Derneği Başkanı Gülçin Taşkın, Can Dostları Derneği Başkanı Sibel Erdem, Kocaeli Doğa ve Hayvan ve dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik ve öğrenciler katıldı.

BARINMA MERKEZİNİ GEZDİLER

Etkinliğe katılan çocuklar Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Barınma Merkezi’ni gezdi. Merkezi tanıyan çocuklar hayvanlarla vakit geçirdi. Kendilerine ayrılan alanlarda gezinen çocuklar doyasıya eğlendi. Etkinlik, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı’nın eğitimli köpeklerinin gösterisi ile başladı. Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı Narkotik Köpeği Ateş, bir araç içerisinde saklanan zehirli maddeyi buldu. Arama kurtarma köpeği Kor ise kutu içerisinde saklanan çocuğu buldu.

ÇAKMAK: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ

Hayvanların ekosistemde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yaşar Çakmak, “Önemli ve anlamlı günde biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz. ‘Her Okula Bir Can Dostu’ Projesi kapsamında okullarımıza vereceğimiz kulübeler, mamalar ve diğer hediyelerimiz ile birlikte pet çok etkinlik gerçekleştirilecek. İnsanın doğadaki en yakın dostu olan hayvanlar, yaşamın devamı için çok önemli bir rol üstlenmektedir” dedi. Konuşmaların ardından “Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında kedi ve köpek kulübesi ile mamalar dağıtıldı. “Her Okula Bir Can Dostu” projesi kapsamında Derince Utku Anaokulu, barınaktan ayrıca köpek sahiplendi. 

06 Ekim 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket CHP'de il başkanı kim olmalı?