İzmitli doktor mucizeler yaratıyor

Aslen İzmitli olan Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli, yaptığı başarılı operasyonlarla ulusal basının gündeminden düşmüyor.

Aslen İzmitli olan, Marmara Üniversitesi Tıp Faküttesi Gögüs Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli, yaptığı başarılı operasyonlarla ulusal basının gündeminden düşmüyor. İzmit’in tanınmış sendikacılarından Bedriye Yıldızeli’nin de yeğeni olan Prof. Dr. Bedrettin Yıldızeli, varis tedavisinde kullanılan bir köpüğün, hastanın akciğerlerini tıkaması sonrası bir ameliyat gerçekleştirdi. Ciddi nefes darlığı ve ağrılarla gelen hastayı muayene eden Yıldızeli, bu maddenin toplardamarlar yoluyla akciğerlerdeki damarlara gittiğini tespit etti. Kadın hasta, Prof. Dr. Yıldızeli ve Doç. Dr. Serpil Taş tarafından yapılan pulmoner endarterektomi ameliyatı sonrası eski sağlığına kavuştu.

O GENCİ DE KURTARMIŞTI

Yıldızeli, daha önce de dikkatli davranması sonrası Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Mekatronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan 23 yaşındaki Eralp Tanaçan’ı da kurtarmıştı. Sol kürek kemiğindeki ağrı nedeniyle ciğerlerini üşüttüğünü zanneden Tanaçan’a, Prof. Dr. Yıldızeli’nin dikkatli davranması sonucunda akciğer damarlarının yüzde 80 oranında tıkalı olduğu tanısı konulmuştu. Bu genç de Prof. Dr. Yıldızeli’nin müdahalesi sonrası sağlığına kavuşmuştu.

07 Ekim 2019 - Sağlık


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz